Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Padziļināti tiks vērtēta iespēja attīstīt sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli Skultē vai Kundziņsalā, otrdien, 7. jūlijā, preses konferencē pēc valdības sēdes informēja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Otrdien valdība aiz slēgtām durvīm uzklausīja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par saņemtajiem projektu pieteikumiem LNG termināļa izveidei Latvijā.

Ziņojuma saturs netiek publiskots, bet Indriksone mediju pārstāvjus informēja, ka valdība uzdeva EM līdz augusta beigām iesniegt Ministru kabinetā neatkarīgu konsultantu veiktu padziļinātu risku analīzi par potenciālo LNG termināla atrašanās vietu.

Pēc ministres teiktā, padziļināti tiks vērtēti potenciālie projekti Skultē un Kundziņsalā.

AS "Skulte LNG Terminal" reģistrēta 2016. gadā, tās pamatkapitāls ir 42 000 eiro. "Skulte LNG Terminal" mājaslapā norādīts, ka uzņēmuma patiesā labuma guvēji Arnfin Unums un Pēteris Ragaušs, kuri strādā arī kompānijas padomē. Trešā "Skulte LNG Terminal" padomes locekle ir Laura Miķelsone. Uzņēmuma valdes loceklis ir Uldis Salmiņš, bet ģenerāldirektors Renārs Miķelsons.

Šā gada maijā vietējā kapitāla enerģētikas uzņēmums AS "Virši-A" pavēstīja, ka tas ir parakstījis līgumu ar "Skulte LNG Terminal" par 20% akciju iegādi un plāno kopīgi attīstīt LNG termināli pie Skultes ostas.

Savukārt Kundziņsalas LNG termināla projektu iecerējusi attīstīt SIA "Kundziņsalas dienvidu projekts", kas reģistrēta 2010. gadā, tās pamatkapitāls ir 4268 eiro. Uzņēmuma īpašniece ir ASV reģistrēta kompānija "Millennium Energy Partners".

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aprīlī paziņoja, ka Latvija būvēs savu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli, bet Ekonomikas ministrija (EM) kopā ar potenciālajiem LNG termināļa attīstītājiem ir vērtēs šāda termināļa atrašanās vieta.

Iepriekšējais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) pieļāva, ka LNG terminālis Latvijā varētu sākt darboties 2023. gadā vai 2024. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!