Foto: Pixabay

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 7. jūnijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā "Par valsts pensijām," paredzot šogad valsts pensijas indeksēt mēnesi agrāk, nekā ierasts – 1. septembrī, portālu "Delfi" informēja Saeimā.

"Agrāka pensiju indeksācija tiek rosināta, lai sniegtu atbalstu pensiju saņēmējiem strauja inflācijas kāpuma apstākļos, jo sevišķi, pieaugot pārtikas cenām, transporta un veselības aprūpes pakalpojumiem," pauda komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka šī gada martā, salīdzinot ar 2021. gada martu, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 11,5 procentiem, teikts likumprojekta anotācijā.

Plānots, ka šogad 1. septembrī indeksēs valsts pensijas vai tās daļas apmēru, kas nepārsniedz 50 procentus no iepriekšējā kalendāra gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī. Tas attieksies arī uz piešķirtās piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas apmēru par vienu apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim.

Tāpat 1. septembrī šogad valsts pensiju neatkarīgi no tās apmēra pārskatīs politiski represētajām personām, I grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, paredz likumprojekts.

Plānots, ka likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Komisija lūgs Saeimu noteikt likumprojektam steidzamību un skatīt to pirmajā lasījumā jau šonedēļ, informēja komisijas priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien, 24. maijā, atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos grozījumus likumā "Par valsts pensijām", ar kuriem paredzēts pensiju indeksāciju veikt jau 1. septembrī.

Gala lēmums vēl jāpieņem Saeimai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!