Foto: Valsts kanceleja

Partijas iekšienē apspriežot gan amatu sadalījumu, gan arī iespējamos kandidātus, piektdienas vakarā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Raidījums vēsta, ka liela interese partiju starpā ir par aizsardzības ministra amatu. Nacionālā apvienība (NA) tam varētu virzīt Ināru Mūrnieci, "Apvienotais saraksts" (AS) – Raimondu Bergmani, Edgaru Tavaru vai Igoru Rajevu, bet "Jaunā vienotība" (JV) - Ainaru Latkovski.

Tāpat partijām esot liela interese iela interese par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. AS kandidāti esot Māris Sprindžuks vai Edvards Smiltēns. JV - Jānis Rozenbergs vai Raimonds Čudars.

NA bez aizsardzības ministra amata nākamajā valdībā vēlas saglabāt arī ekonomikas, kultūras un zemkopības ministru portfeļus līdzšinējiem ministriem, vēsta raidījums.

Neformālās sarunās arī izskanot, ka Saeimas priekšsēdētāja amats varētu tikt AS un kuluāros visbiežāk izskanot Smiltēna vārds.

Kā ziņots, Valsts prezidents Egils Levits pilnvaroja JV līderi Krišjāni Kariņu sākt konsultācijas ar pārējām partijām par iespējamas koalīcijas izveidošanu.

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām koalīcijas veidošanas sarunās galvenais domstarpību jautājums ir par to, cik partneriem būtu jāietilpst jaunajā valdībā un koalīcijā. Sarunu vadītāja JV uzskata, ka koalīcijā jābūt četriem politiskajiem spēkiem - JV, AS, NA un arī "Progresīvajiem", turpretim AS un NA "Progresīvos" koalīcijā redzēt nevēlas.

JV jaunajā Saeimas sasaukumā ieguvusi 26 mandātus, AS - 15, NA - 13, bet "Progresīvie" - desmit, tātad ar "Progresīvajiem" koalīcijai parlamentā būtu 64 balsis, bet bez - 54.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!