Foto: LETA

Politiskais spēks "Apvienotais saraksts" (AS) uzklausījis finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) skaidrojumu ļaut Ievai Jaunzemei turpināt vadīts Valsts ieņēmumu dienestu (VID), tomēr AS šo sarunu neuzskata par pabeigtu.

AS Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars pirmdien, 23. janvārī, pēc koalīcijas sanāksmes mediju pārstāvjiem stāstīja, ka politiskais spēks "pieņēma zināšanai" faktu, ka finanšu ministram bijušas tiesības turpināt darba attiecības ar Jaunzemi, tajā pašā laikā Tavars uzsvēra, ka šis temats tikts pārrunāts kādā no nākamajām koalīcijas sanāksmēm.

Pēc viņa teiktā, vēl sagaidāmas sarunas "par faktiem", kā arī par VID turpmāko darbību – "pārņemam Igaunijas modeli vai stāvam uz vietas".

Lūgts detalizēti paskaidrot AS viedokli par Jaunzemi, Tavars vien norādīja, ka "šo jautājumu neesam noslēguši", jo "mūsu rīcībā ir vairākas ziņas un fakti, kas abām pusēm jāpārbauda".

"AS aicina un grib redzēt, lai VID mainās un ir pretimnākoša iestāde kā Igaunijā," piebilda politiķis.

Pērn 15. septembrī toreizējais finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un Jaunzemes atstādināšanu no VID vadītājas amata. Šāds lēmums tika pieņemts saistībā ar atklātajām muitnieku nelikumībām.

Savukārt 13. janvārī pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, Ašeradens lēma izteikt aizrādījumu Jaunzemei par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi, taču ģenerāldirektore turpinās veikt darba pienākumus līdz pilnvaru termiņa beigām.

Par šādu finanšu ministra lēmumu izbrīnīts politiskais spēks AS, kas vēlējies minēto jautājumu 16. janvārī pārrunāt koalīcijas partneru starpā, tomēr tas nav noticis Ašeradena prombūtnes dēļ.

Tavars pagājušajā nedēļā uzsvēra, ka AS "norobežojas" no finanšu ministra lēmuma, norādot uz neatrisinātam problēmām ēnu ekonomikas apkarošanā "un citiem skandāliem".

Politiķis uzsvēra, ka AS vēlas uzklausīt Ašeradena skaidrojumu par VID darbu.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka lēmums par VID vadītāju ir pilnībā finanšu ministra kompetencē. "Atgādinu, ka finanšu ministrs ir izlēmis turpināt darba attiecības," pauda premjers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!