Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI
Kopš Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) apstiprināšanas amatā pērnā gada decembrī ir mainījies Ministru prezidenta biroja padomnieku sastāvs, tostarp premjera birojam pievienojies fotogrāfs Gatis Rozenfelds.

Kariņa birojā portālu "Delfi" informēja, ka Ministru prezidenta birojā darbu ir uzsācis padomnieks juridiskajos jautājumos Haralds Skarbnieks, kurš iepriekš bija Ekonomikas ministrijas Tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs.

Skarbniekam, kurš pēc izglītības ir jurists un ekonomists, ir ilggadēja darba pieredze valsts pārvaldē, kur pēdējie septiņi gadi aizvadīti Ekonomikas ministrijā. Iepriekš valdības vadītāja padomniece juridiskajos jautājumos bija Agnese Krasta (JV), kura ievēlēta par 14. Saeimas deputāti.

No 1. februāra par padomnieci ārlietu jautājumos kļuvusi Gunta Pastore, kura pirms tam pildīja Latvijas vēstnieces Čehijā pienākumus, kā arī ir bijusi Saeimas priekšsēdētājas ārlietu padomniece, strādājusi dažādos amatos Ārlietu ministrijā, tostarp Latvijas vēstniecībā Dānijā un Zviedrijā. Pastore ir ieguvusi doktora grādu politikas zinātnē un starptautiskajās attiecībās.

Līdzšinējā padomniece ārlietu jautājumos Dana Goldfinča turpina darba gaitas Ārlietu ministrijā.

Par premjera ārštata padomnieci valsts pārvaldes jautājumos ir piekritusi būt Ilze Skrodele, kura iepriekš ir bijusi Kariņa un bijušās premjerministres Laimdotas Straujumas padomniece juridiskajos jautājumos, kā arī guvusi plašu darba pieredzi valsts pārvaldē.

Stratēģiskās komunikācijas jautājumos ārštata padomnieces pienākumus turpina pildīt Guna Šnore, kura šobrīd ir NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākā eksperte.

Tāpat Ministru prezidenta oficiālā fotogrāfa pienākumus pilda Rozenfelds.

Premjera birojā piebilda, ka ārštata padomnieki nesaņem atalgojumu.

Ministru prezidenta biroju vada Ieva Zīberga, kura iepriekš bija Kariņa padomniece politikas plānošanas un komunikācijas jautājumos.

Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs ir 14. Saeimas deputāts Jānis Patmalnieks (JV), kurš iepriekš pildīja Ministru prezidenta biroja vadītāja pienākumus.

Ministru prezidenta birojā preses sekretāra amata pienākumus turpina pildīt Sandris Sabajevs, tāpat līdzšinējos pienākumus turpinās pildīt arī padomnieks Eiropas Savienības jautājumos Reinis Brusbārdis un padomnieks nacionālās drošības jautājumos Māris Cepurītis.

Jau ziņots, ka 14. decembrī Saeima apstiprināja Kariņa valdību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!