Foto: LETA

No otrdienas, 21. februāra, tiks atjaunota sabiedriskā transporta satiksme Krišjāņa Valdemāra ielā, vietnē "Twitter" paziņojis Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Satiksme tiks atvērta pa vienu joslu un to organizēs pēc maiņvirziena principa. Lai to varētu nodrošināt, naktī uz otrdienu plānots pārlikt attiecīgos kontakttīklus.

Savukārt gājēju un velosipēdu kustību ēku pusē pagaidām nav plānots atjaunot, jo nav novērsta ēkas bīstamība.

Savukārt iedzīvotāji, kuri līdz ar ēkas stāvokļa pasliktināšanos bija spiesti to pamest, varēs paņemt no tās savas mantas pēc pašvaldības policijas izveidota grafika.

Pašvaldībā pieņemts lēmums par saviem līdzekļiem nodrošināt ēku tehniskā apsekojuma atzinuma sagatavošanu par to, kādas darbības jāveic, lai novērstu bīstamību.

Ņemot vērā konstatētos apstākļus, ēku tālāka ekspluatācija pagaidām aizliegta, ēkās atslēgtas komunikācijas, informē pašvaldībā.

Rīgas mērs norāda, ka lēmums par satiksmes atvēršanu un iedzīvotāju ielaišanu pēc mantām pieņemts pēc Rīgas pašvaldība eksperta atzinuma. Par detaļām iedzīvotāji informāciju saņemšot Rīgas domes sapulcē, kas norisinās pirmdien.

Ja ēka nav izmantojama, dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība piedāvā saņemt gan sociālo palīdzību, gan iespēju apmesties pagaidu miteklī.

Kā vēstīts, sestdien, 18. februārī, pulksten 18.52, ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Krišjāņa Valdemāra ielu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju daudzstāvu ēkā ir izveidojušās plaisas.

No divām blakus esošām ēkām, sadarbībā ar pašvaldības policiju šovakar evakuēti 33 cilvēki, suns un divi kaķi. Evakuētajiem nodrošināts autobuss. Pašvaldība arī piedāvās un nodrošinās izmitināšanas naktsmītnes evakuētajiem iedzīvotājiem, kuriem tas būs nepieciešams, informē Rīgas domē.

Svētdien tika sasaukta operatīvā sanāksme, kuras laikā domes amatpersonas paziņoja, ka svētdien ēku apskatīs sertificēts būvinženieris. Tāpat tika pavēstīts, ka pašvaldība nodrošina pagaidu naktsmītnes.

Tika izplatīts aicinājums autovadītājiem izvairīties no braukšanas pa Valdemāra ielu un virzienā uz centru no Sarkandaugavas izvēlēties Ganību dambi vai Zemgala gatvi, vai, ja brauc pa Duntes ielu, tad tālāk Skanstes ielu un Zirņu ielu.

Virzienā no centra ieteicams izvēlēties tādas ielas kā Ganību dambis, Zemgala gatve, Bruņinieku iela, Skanstes iela un Zirņu iela. Tuvāko dienu laikā tiks izvietoti plakāti ar apbraukšanas shēmām, informācija par satiksmes ierobežojumiem nodota arī "Waze". Ņemot vērā iespējamos sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti izmantot sabiedrisko transportu.

Tāpat tika veiktas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā – mainīts maršruts 3. trolejbusam un 11. autobusam. Ārpilsētas virzienā transports brauc pa Valdemāra ielu, Sporta ielu, Skanstes ielu, Zirņu ielu un tālāk pa maršrutu, tiek izlaistas pieturvietas A. Briāna iela, Alojas iela, Ēveles iela. Centra virzienā sabiedriskais transports brauc pa Zirņu ielu, Skanstes ielu, Sporta ielu, Vesetas ielu, Hanzas ielu un Valdemāra ielu, tiek izlaistas pieturvietas Ēveles iela, Palīdzības iela, Bruņinieku iela.

Informācija par izmaiņām izvietota pieturvietās un sabiedriskā transporta ekrānos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!