Foto: Shutterstock

"Mazināsim digitālo plaisu kopā" – tāds ir Baltijas Mediju izcilības centra (BMIC) aicinājums skolēniem un studentiem, iesaistoties Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansētajā projektā "Digitāli kopā!", portāls "Delfi" uzzināja BMIC.

Sešu stundu tiešsaistes nodarbībās 24. un 25. novembrī BMIC aicina jauniešus ne tikai kļūt par brīvprātīgajiem, iegūstot BMIC apliecības, bet arī veidot kopīgus projektus sociālo zinību jomā, apzinot senioru mūža laikā piedzīvotos mediju lietošanas paradumus un mediju ierīces.

Paziņojumā presei norādīts, ka, dzīvojot aktīvā digitālā laikmetā, kad elektroniskā vide sniedz ne tikai attīstības, ātrākas sasniedzamības un ērtību iespējas, bet arī ir pakļauta kiberuzbrukumiem un dezinformācijai, kā nekad svarīgi visiem kopā darboties šīs vides veidošanā un stiprināšanā.

"Nav noslēpums, ka jauniešiem digitālā pasaule ir kā gaiss, ko elpot, kamēr vecākā gadagājuma ļaudis tajā bieži klūp un maldās, kļūstot par kiberuzbrukumu un dezinformācijas kara upuriem," atzīmē centrā.

"Stiprums sākas ģimenē," norāda BMIC un aicina skolēnus un studentus pieteikties projektā "Digitāli kopā!", lai kļūtu par brīvprātīgiem mentoriem saviem vecvecākiem un savas kopienas senioriem.

Sešu stundu apmācību tiešsaistē ar skolēniem un studentiem strādās eksperti digitālo prasmju, medijpratības un starppaaudžu sadarbības jomā, lai jaunieši pēc tam varētu efektīgāk palīdzēt savas ģimenes un kopienas senioriem mazināt digitālās plaisas.

Interesantāki sadarbības stāsti un projekti tiks izcelti un publicēti portālā "Delfi".

Jauniešu apmācības programma (tiešsaistē):

24. novembrī (piektdiena) no pulksten 14 līdz 18

Mazinot digitālo plaisu: kā palīdzēt omei lietot "Google" un opim sūtīt bildes. (Līva Kalnača, sociālo mediju pētniece)

Medijpratīgs seniors: digitālās vides situācijas, kuras gudri pārvaldīt. (Klinta Ločmele medijpratības eksperte, docente Latvijas Universitātes Komunikācijas studiju nodaļā)

25. novembrī (sestdiena) no pulksten 10 līdz 12

Noderīgas tehnoloģijas senioriem – pedagoģiskie triki darbam ar tehnoloģiju ne-lietpratējiem. (Ģirts Edvarts Stepiņš, multimediju, 3D tehnoloģijas un datorspēļu veidošanas pasniedzējs Ventspils Digitālajā Centrā) un Liepājas Universitātes Jauno Mediju nodaļā)

Tāpat BMIC aicina jauniešus, pedagogus, jaunatnes darbiniekus un visus interesentus uz projekta atklāšanas vebināru 16. novembrī pulksten 14 tiešsaistē, kur klātesošie varēs uzzināt par projekta iecerēm un labāko praksi Baltijā.

Savukārt 14. decembrī pulksten 14, Rīgā, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notiks starppaaudžu sadarbībai digitālajā un medijpratības jomā veltīta konference, kurā diskutēs Baltijas valstu eksperti un izskanēs labākie pieredzes stāsti.

Reģistrēties pasākumiem iespējams šeit.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, akcentē BMIC.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!