Foto: F64

Saeima ceturtdien, 7. decembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, šiem uzņēmumiem nosakot vienu nodokļa likmi 25% apmērā.

Šīs izmaiņas ir daļa no 2024. gada budžeta priekšlikumiem. Tās stāsies spēkā nākamā gada janvārī.

Likums paredz, ka 25% likme tiks noteikta neatkarīgi no mikrouzņēmuma gada apgrozījuma.

Līdz šim mikrouzņēmumiem, kuru apgrozījums gadā ir līdz 25 000 eiro, nodokļa likme ir 25%, savukārt gada apgrozījumam, kas pārsniedz 25 000 eiro, likme noteikta 40% apmērā.

Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka 2022. gadā tikai 368 no visiem 9843 mikrouzņēmumiem apgrozījums pārsniedza 25 000 eiro, kam piemēroja likmi 40% apmērā.

Izmaiņas regulējuma tika rosinātas, jo, piemērojot nodokļa likmi atkarībā no apgrozījuma apmēra, mikrouzņēmumu nodokļa piemērošana un administrēšana ir kļuvusi komplicēta, kā arī neveicina pirms diviem gadiem ieviestā vienkāršotā nodokļa samaksas risinājuma – saimnieciskās darbības ieņēmumu konta – izmantošanu, iepriekš skaidroja likuma grozījumu autori.

Tāpat noteikts, ka mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, ja tie gūst arī ar iedzīvotāju ienākumu nodokli apliekamu ienākumu, šim ienākumam varēs piemērot neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādībā esošām personām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!