Foto: Midjourney/DELFI
Bija 2007. gada pavasaris. Signe (vārds mainīts) mācījās 9. klasē. Togad īsi pirms viņas 16. dzimšanas dienas Rīgas 6. vidusskolas (R6V) informātikas skolotājs Kalvis Kincis, kā teic Signe, portālā "draugiem.lv" vēlā vakara stundā skolniecei apvaicājies, ko viņa tik vēlu dara nomodā. Abi sāka tikties. Paslepus.


Nu Signei ir 32 gadi. Pēc portāla "Delfi" un Latvijas Radio publicētā pētījuma "Līdera apskāviens" vietnē "X" parādījās anonīms profils "Runā skaļi". Tajā izskan nopietnas apsūdzības pret Kinci. Vīrietis šobrīd ir arī skolas ilggadējā direktora Haralda Bārzdiņa vietnieks IT jautājumos. Sieviete pauda, ka skolotājs skolas laikā viņu vairāku gadu garumā seksuāli izmantoja. 2017. gadā par šo pašu gadījumu tika publicēts ieraksts portālā "sudzibas.lv". Nekādu rezonansi tas neizraisīja. 2019. gadā Signe par vidusskolā piedzīvoto ziņoja policijai. Tā uzsāka resorisko pārbaudi, bet pēc tās krimināllietu nesāka. 

Pēc Signes stāstītā portālam "Delfi", skolā par sakaru starp Signi un Kalvi mēļoja. Arī daži no skolas personāla, kā atminas Signe, zinājuši, taču starp Kalvi un Signi redzējuši romantiska rakstura attiecības. Skolas direktors Bārzdiņš pašu Signi atminas, taču stāsta, ka par abu saistību neko nezināja, jo "neviena tāda gadījuma nav bijis". Vienlaikus romantiskas attiecības starp skolēnu un skolotāju kopumā izveidoties var, izriet no viņa teiktā. "Mīlestībai nav robežu. Tāpat kā divdesmitgadīga (sieviete) samīlas septiņdesmitgadīgā (vīrietī). Vai sešpadsmitgadīgā. Man liekas, ka tādu ir tūkstošiem. Bet tas jau nepieļauj varbūtību, ka pieaugušajam tas jāizmanto," viņš paskaidro. 

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!