Foto: LETA

Jaunākie partiju reitingi pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām liecina, ka partija "Jaunā Vienotība" ir zaudējusi savas līderpozīcijas un to apsteigusi Nacionālā apvienība (NA), atsaucoties uz SKDS aptauju, ceturtdienas vakarā ziņo LTV raidījums "Panorāma".

EP vēlēšanas notiks 8. jūnijā. Uz tām kandidē 16 politiskie spēki.

Nacionālā apvienība izvirzījusies reitingu priekšgalā: ja vēlēšanas notiktu martā, par NA balsotu 10,3% vēlētāju – tas ir par 0,3% vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Līderpozīciju zaudējusi partija "Jaunā Vienotība", par kuru marta sākumā gatavi balsot bija 9,3% aptaujāto, kas ir 0,9% kritums mēneša laikā.

Trešajā vietā ir partija "Saskaņa", kuras reitings kāpis par 0,5%, sasniedzot 6,8%.

Pēc tam seko partija "Progresīvie", kurai martā ir 0,2% kāpums salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš un sasniegti 5,6%, bet "Latvijas attīstībai" – 5,4%, kas ir kritums par 0,4%, salīdzinot ar februāri.

Par 1% kāpis atbalsts partijai "Latvijai pirmajā vietā". Martā par šo politisko spēku balsot sola 5,3% aptaujāto.

Savukārt atbalsts samazinājies partijai "Stabilitātei!", par kuru martā balsotu 4,1% (februārī – 4,7%), bet par "Apvienoto sarakstu" – 3,6% aptaujāto (februārī – 4,3%).

"Suverēnajai varai" atbalstu martā sola 2,6%, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) – 2,4%, Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) – 1,9%. Vienāds atbalsts – 1,3% – ir Centra partijai un "Kustībai "Par!"".

Apvienībai "Jaunlatvieši" – 1,1%, bet zem 1% ir divi saraksti – "Tautas varas spēks" un "Tauta. Zeme. Valsts." ar attiecīgi 0,4% un 0,2% aptaujāto atbalstu.

Izvēli, par ko balsot, nav izdarījuši 21,4%. 17% atzina, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!