Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievija ceturtdien, 21. martā, devusi spēcīgu raķešu triecienu Kijivai, vēsta aģentūra UNIAN.

Šajā uzbrukumā cietuši 10 cilvēki. Daudzviet Ukrainas galvaspilsētā izcēlušies ugunsgrēki.

Ukrainas armijas gaisa spēki ziņo, ka raķetes, kas atradās Žitomiras un Rivnes apgabalu gaisa telpā, pastāvīgi mainīja kursu un galu galā aizlidoja Kijivas virzienā, vēsta aģentūra LETA.

UNIAN ziņo, ka Krievija raķetes raidījusi no vismaz deviņiem stratēģiskajiem bumbvedējiem TU-95, kas ap pulksten trijiem gaisā pacēlušies no aerodroma Murmanskas apgabalā.

"Tika reģistrēta no gaisa palaižamo ballistisko raķešu H-47M2 "Kinžal" izšaušana Kijivas virzienā," pulksten 5 pēc vietējā laika paziņoja gaisa spēki, ziņo aģentūra LETA.

Ukrainas pretgaisa aizsardzības notriekto raķešu atlūzas nokritušas vairāku uzņēmumu teritorijā. Vienā dzīvojamā mājā aizdedzies dzīvoklis, kā arī atlūzas uzkritušas automašīnām, "Telegram" tīklā paziņojis Kijivas mērs Vitālijs Kļičko.

Savukārt pilsētas kara administrācija pavēstījusi, ka gaisa uzbrukumā kādai mājai gaisa triecienā izsisti logi, bet citu dzīvojamo māju sabojājušas šķembas. Šī informācija gan vēl tiek precizēta.

Tāpat tiek ziņots, ka uzbrukumā postījumi nodarīti kādam bērnudārzam.

LETA vēsta, ka Ukraina pagājušajā naktī notriekusi aptuveni 30 raķetes, paziņojis Kijivas pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko.

"Pēc 44 dienu pauzes ienaidnieks atkal sāka raķešu uzbrukumu Kijivai. Ienaidnieks izmantoja spārnotās raķetes H-101/H-555/H-55 no stratēģiskajiem bumbvedējiem Tu-95MS un ballistiskās raķetes no Krievijas teritorijas," platformā "Telegram" ziņo Popko.

Pēc viņa teiktā, gaisa trauksme Ukrainas galvaspilsētā ilga trīs stundas.

"Pēc sarežģītiem manevriem kaimiņu apgabalos raķetes vienlaicīgi no dažādiem virzieniem aizlidoja uz galvaspilsētu. Pretgaisa aizsardzības spēkiem virs Kijivas un galvaspilsētas apkaimē notrieca aptuveni trīs desmitus ienaidnieka raķešu, tostarp ballistiskās raķetes," Popko teikto citē aģentūra LETA.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!