Foto: AP/Scanpix/LETA

Eiropas Savienības (ES) 27 dalībvalstu līderi ceturtdien samitā apstiprinājuši no rīta panākto "Brexit" vienošanos.

ES līderi apstiprinājuši izstāšanās vienošanos un rekomendāciju Eiropas Parlamentam to apstiprināt, teikts samita paziņojumā.

Viņi arī apstiprinājuši to pavadošo politisko deklarāciju, kurā izteiktas kopīgas ambīcijas nākotnes attiecībās.

Paziņojumā bloka līderi aicina ES institūcijas spert soļus, lai nodrošinātu vienošanās izpildi no 1. novembra.

Vienlaikus ES līderi uzsvēra, ka vēlas "nākotnē iespējami ciešas partnerattiecības ar Apvienoto Karalisti".

Kā ziņots, Eiropas Savienības (ES) līderiem pulcējoties Briselē uz kārtējo samitu, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons ceturtdien paziņoja, ka beidzot panākta "Brexit" vienošanās.

Džonsons pauda pārliecību, ka vienošanās tiks apstiprināta Lielbritānijas parlamentā.

"Es esmu ļoti pārliecināts, ka tad, kad mani kolēģi parlamentā izskatīs šo vienošanos, viņi gribēs balsot par to sestdien un sekojošajās dienās," reportieriem Briselē pavēstīja Džonsons.

Pēc viņa teiktā, "Brexit" ļaus Lielbritānijai koncentrēties uz tādām prioritātēm kā Nacionālais veselības dienests, policistu skaita palielināšana ielās un finansējuma palielināšana izglītībai.

Tomēr Lielbritānijas opozīcijas partijas - leiboristi, liberāldemokrāti un Skotu Nacionālā partija - ceturtdien norādīja, ka jauno vienošanos neatbalstīs.

Arī Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija, no kuras ir atkarīgs konservatīvo valdības vairākums parlamentā, paziņojusi, ka tā nespēj atbalstīt panākto vienošanos.

Lielbritānijas Pārstāvju palātas deputāti ceturtdien ar minimālu balsu pārsvaru nobalsoja par parlamenta sēdes rīkošanu šajā sestdienā, lai apspriestu valdības jauno "Bexit" vienošanos ar ES.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!