Foto: EPA/Scanpix/LETA
Baltkrievijā miris atrasts vīrietis, kurš pazuda bez vēsts pēc protestiem 12. augustā. Saskaņā ar portāla "Naša Niva" ziņām, viņš atrasts pakārts mežā pie Minskas.

Meklēšanas grupa "Angel" apstiprina, ka 28 gadus vecais Nikita Krivcovs atrasts miris, bet neprecizē viņa nāves apstākļus. Oficiāla varasiestāžu komentāra līdz šim nav bijis.

Krivcovs pēdējo reizi bija redzēts protestos pret prezidentu Aleksandru Lukašenko 12. augustā Molodečanas pilsētā ar baltkrievu nacionālo karogu rokās. Par viņa atrašanu paziņots sestdien, 22. augustā.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā miris mežā atrasts vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, kurš atteicies parakstīt viltotus balsu skaitīšanas protokolus.

Oficiāli Baltkrievijā apstiprināta trīs cilvēku nāve protestu laikā. 10. augustā Minskā gāja bojā Aleksandrs Taraikovskis. Saskaņā ar varasiestāžu versiju viņam rokās sprāgusi granāta, taču video kadros redzams, ka netālu no miličiem stāvošais vīrietis saļimst pēc asiņaina ievainojuma krūtīs.

11. augustā pēc aizturēšanas Gomeļā mira Aleksandrs Vihors. 25 gadus vecajam vīrietim bijušas problēmas ar sirdi, bet aizturēšanas laikā viņam nav savlaicīgi sniegta medicīniskā palīdzība.

19. augustā kļuva zināms, ka no šāviena galvā slimnīcā miris 43 gadus vecs Brestas iedzīvotājs Genādijs Šutovs. Radinieki viņu pēc protestiem Brestā nav varējuši atrast divas dienas.

Baltkrievijā turpinās protesti. Pēc 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijas pilsētu ielās izgāja protestētāji. Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem 26 gadus valdījušais Lukašenko uzvarēja ar 80% balsu, bet populārākā pie vēlēšanām pielaistā opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10% balsu.

Opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un patiesā uzvarētāja ir Tihanovska. Šīs vēlēšanas, tāpat kā visas citas Baltkrievijā pēc Lukašenko nākšanas pie varas, Rietumos netiek uzskatītas par brīvām, demokrātiskām un godīgām.

Pret protestētājiem, kas 9. augustā un visas turpmākās dienas devās ielās, drošības spēki pielietoja brutālu spēku, lietā tika laisti ūdens lielgabali, gumijas lodes un apdullinošās granātas, šokējot sabiedrību. Tūkstošiem cilvēku tika aizturēti, daudzi ziņo par aizturēšanas vietās piedzīvoto vardarbību un spīdzināšanu.

Protestiem ar streikiem un akcijām pievienojušies arī dažādu rūpniecības uzņēmumu strādnieki, kurus Lukašenko tradicionāli uzskata par saviem atbalstītājiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!