Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainas karavīri Polijā sāks apgūt darbu ar "Leopard 2" tankiem par spīti tam, ka vēl nav pieņemts galīgais lēmums par šīs kaujas tehnikas piegādi, atsaucoties uz Ukrainas Aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu, svētdien vēsta "Voice of America".

"Valstis, kurām ir "Leopard 2" tanki, var sākt mūsu tankistu apmācīšanu. Ar to mēs sāksim un iesim tālāk. Ceru, ka Vācija rīkos iekšējās konsultācijas un pieņems lēmumu par tanku nodošanu. Esmu noskaņots optimistiski, jo pirmais solis jau ir sperts," tā Rezņikovs.

Visi saprot, ka sarežģītu ieroču sistēmu apguvei ir nepieciešams laiks, atzīmē ministrs, taču Ukrainas armija jau ir pierādījusi, ka spēj ātri apgūt jaunas iekārtas no artilērijas līdz bezpilota lidaparātiem.

"Piemēram, "Patriot" sistēmu apmācība notiks rekordīsā laikā: mūsu vienības jau ir ieradušās ASV un sākušas mācīties. Tas ļaus mūsu vienībām būt gatavām aizsardzībai, ja Krievija pavasarī mēģinās atkārtot uzbrukumu," skaidro ministrs.

Vēstīts, ka, lai gan tādas valstis kā Polija un Somija, ir izteikušas gatavību piegādāt Ukrainai "Leopard 2" tankus, piektdien Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas tikšanās laikā kopīga vienošanās nav panākta. Vācija vēl nav paudusi gatavību sūtīt šos tankus Ukrainai, savukārt citām valstīm, kas to ir gatavas darīt, ir jāsaņem Berlīnes atļauja, lai šo Vācijā ražoto tehniku drīkstētu nodot trešajai valstij.

Vienlaikus sestdien Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs paziņoja, ka drīz sāksies ukraiņu tankistu apmācība darbam ar šo kaujas tehniku, neminot, kurā valstī tas notiks.

Savukārt Lielbritānijā ukraiņu karavīri drīzumā sāks apgūt britu tankus "Challenger 2", ko Londona apsolījusi Kijivai.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!