Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pēc Kanādas premjerministra Džastina Trudo pavēles sestdien virs Kanādas ziemeļu daļas, Jukonā notriekts neidentificēts objekts, kas bija ielidojis Kanādas gaisa telpā, liecina Trudo ieraksts vietnē "Twitter".

Pēc viņa paustā, objekta notriekšanā piedalījušies arī ASV bruņotie spēki, kuru F-22 iznīcinātājs trāpījis objektam. Kanādas premjers arī esot sazinājies ar ASV prezidentu Džo Baidenu.

Trudo norādījis, ka Kanādas bruņotie spēki tagad analizēs objekta atlūzas.


Kā ziņo aģentūra LETA, Kanādas aizsardzības ministre Anita Ananda žurnālistiem sacījusi, ka objekts bijis neliels, tam bijusi cilindra forma un tas radījis draudus civilajai aviācijai.

Objekts notriekts apmēram 160 kilometrus no ASV robežas, piebilda Ananda.

Savukārt ASV Baltais nams pavēstīja, ka šis objekts ticis novērots "pēdējās 24 stundas'.

"Lielas piesardzības dēļ pēc savu valstu bruņoto spēku ieteikuma prezidents Baidens un premjerministrs Trudo atļāva to notriekt," sacīts Baltā nama paziņojumā.

Tajā piebilsts, ka abu valstu "līderi apsprieduši, cik svarīgi ir atrast šo objektu, lai noskaidrotu sīkāku informāciju par tā nolūku vai izcelsmi".

Pēc ASV amatpersonu teiktā, objekts piektdien pamanīts virs Aļaskas, bet sestdien ielidojis Kanādas gaisa telpā.

Šomēnes šis ir jau trešais lidojoša objekta notriekšanas gadījums gaisa telpā virs Ziemeļamerikas.

Februāra sākumā liels, balts balons ar modernām tehnoloģijām pārlidoja ASV kontinentālo daļu. Pēc Baidena pavēles ASV kara aviācija 4. februārī to notrieca Dienvidkarolīnas piekrastē virs Atlantijas okeāna.

Ķīna taisnojās, ka ar balonu veikta izpēte par laikapstākļiem, tomēr Pentagons balona lidojumu raksturojis kā spiegošanas operāciju ar augstajām tehnoloģijām.

Savukārt 10. februārī ASV iznīcinātājs virs Aļaskas notrieca lielā augstumā lidojošu objektu. Kāda bija objekta izcelsme un mērķis, nav zināms.

Baltā nama Nacionālās drošības padomes pārstāvis sakariem ar presi Džons Kērbijs sacīja, ka objekts bijis nelielas automašīnas lielumā.

Arī šis objekts tika notriekts pēc Baidena pavēles.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!