Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Ukrainas spēki ceturtdien paziņoja, ka informācija par Bahmutai līdzās esošā Andrijivkas ciema atbrīvošanu ir kļūdaina un priekšlaicīga. "Paziņojumi par Andrijivkas atbrīvošanu ir kļūdaini un priekšlaicīgi. Pašlaik turpinās nopietnas un smagas kaujas Andrijivkas un Kleščijivkas rajonos," savā oficiālajā "Telegram" kanālā paziņoja Ukrainas 3. atsevišķā triecienbrigāde.

"Šādi paziņojumi ir kaitīgi, tie apdraud personālsastāva dzīvības un kaitē kaujas uzdevumu izpildei," teikts brigādes paziņojumā.

Savu iepriekšējo paziņojumu par Andrijivkas atbrīvošanu koriģējusi arī Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara, norādot, ka situācija ir ļoti sarežģīta un mainīga.

Pēc viņas teiktā, galvenās kaujas šobrīd turpinās Andrijivkas, Kurdjumivkas un Kleščijivkas rajonos.

Kā ziņots, Maļara iepriekš vēstīja, ka Ukrainas karavīri iegājuši apdzīvotājā vietā Andrijivka, kas atrodas Bahmutas dienvidu flangā, un nostiprinās jaunajās pozīcijās.

Viņa skaidro, ka Ukrainas spēki pie Bahmutas turpina virzību uz priekšu. Ienaidnieks ziemeļu flangā cenšas atgūt zaudētās pozīcijas, bet dienvidos ukraiņu gūst panākumus.

Galvenās kaujas turpinās Andrijivkas, Kurdjumivkas un Kliščivkas rajonos.

"Un mums ir labas ziņas. Anrijivka ir mūsu," tā Maļara. Situāciju gan viņa raksturo kā ļoti sarežģītu un mainīgu.

Ukrainas pretuzbrukums okupēto teritoriju atgūšanai rit kopš vasaras sākuma.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!