Foto: Kadrs no video

Krievijas okupanti gūstā saņemtus ukraiņu karavīrus ir izmantojuši kā "dzīvo vairogu", uzbrūkot Ukrainas spēku pozīcijām, apstiprinājusi Ukrainas bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas pārvalde.

"Zaporižjas virzienā okupanti nolēma gūstekņus izmantot par "dzīvo vairogu", paralēli apšaudot ukraiņu pozīcijas," teikts paziņojumā pārvaldes "Telegram" kanālā. Tā ir kārtējā ilustrācija Krievijas agresijas barbariskajam raksturam, uzsver iestāde.

Pārvaldes komentārs ir par 13. decembrī medija "Radio Svoboda" publicētu drona video, kurā okupanti aiz neapbruņotu Ukrainas karavīru mugurām dodas uzbrukumā ukraiņu pozīcijām. Video medijs ieguvis no Ukrainas karavīriem.

Krievijas iebrukuma laikā šis ne tuvu nav pirmais gadījums, kad fiksēti okupantu kara noziegumi.

Decembra sākumā sociālajos tīklos izplatījās video, kurā redzams, kā iebrucēji nogalina divus neapbruņotus Ukrainas aizstāvjus, kas padodas gūstā.


Savukārt marta sākuma plašu rezonansi pasaulē izraisīja video, kurā okupanti nošauj neapbruņotu Ukrainas karavīru Oleksandru Macijevski pēc tam, kad viņš izsaka vārdus "Slava Ukrainai".

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrain cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī citos kara noziegumos. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!