Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ar Ukrainas vadību spriež par Ukrainas Bruņoto spēku pāriešanu uz dziļāku aizsardzību valsts austrumos, vēsta izdevums "Politico", atsaucoties uz vairākām Eiropas un ASV amatpersonām.

Izmaiņas ir vērstas uz to, lai pastiprinātu Kijivas pozīcijas un nodrošinātu tai "spēcīgākas kārtis" sarunās ar Maskavu.

Oficiālu izmaiņu Baltā nama retorikā nav. Šobrīd ASV spriež ar Ukrainas vadību par variantu, kas paredz ieņemt dziļākas aizsardzības pozīcijas.

Tas nozīmētu pretgaisa aizsardzības pastiprināšanu un šķēršļu izbūvi līdzās frontes līnijai, kā arī prettanku šķēršļu izbūvi līdzās robežai ar Baltkrieviju.

Vēl viens solis, kā nostādīt Ukrainu labākās pozīcijās iespējamo sarunu gadījumā, būtu jautājums par Ukrainas paātrinātu uzņemšanu NATO, "Politico" sacīja Eiropas diplomāts, kas strādā Vašingtonā.

Diskusijas par miera sarunām ir sākušās, bet Baltais nams nevar publiski atkāpties no savām pozīcijām, ņemot vērā Baidena politiskos riskus, izdevumam sacīja Kongresa pārstāvis, kas arī vēlējās palikt anonīms.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!