Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nav pielaidusi Borisu Nadeždinu dalībai Krievijas prezidenta vēlēšanās, vēsta raidsabiedrības BBC krievu valodas dienests.

Iepriekš CVK jau paziņoja, ka par Nadeždinu savāktajos pilsoņu parakstos, kas nepieciešami kandidatūras izvirzīšanai, 15% parakstu izrādījušies nederīgi.

Vēlāk CVK par nederīgie atzinusi 9147 parakstus jeb 8,7% no 104 734, kas ir mazāk par iepriekš ziņoto. Tāpat CVK apgalvo, ka sarakstā atrasti 11 mirušu personu paraksti.

"Delfi", atsaucoties uz aģentūru LETA, jau ziņoja, ka par nogalinātā opozīcijas līdera Borisa Ņemcova tuvu līdzgaitnieku uzskatītais Nadeždins ir vienīgais no kandidātiem, kas atklāti iestājies pret karu Ukrainā un solījis to izbeigt. Nadeždins Krievijas politikā ir vairāk nekā 30 gadu. Savulaik viņš bijis Piemaskavas Dolgoprudnijas pilsētas padomes deputāts, kā arī neilgu laiku bijis likumdevējs Valsts domē.

Kandidatūras reģistrēšanai prezidenta vēlēšanās nepieciešami 100 000 parakstu. Nadeždins paziņoja, ka ir savācis divtik daudz parakstu, taču saskaņā ar noteikumiem drīkst iesniegt tikai 105 000 parakstu, kurus tad pārbauda Centrālā vēlēšanu komisija.

Politologi uzskata, ka Centrālā vēlēšanu komisija, visticamāk, nepieļaus Nadeždina kandidēšanu.

Krievijas vēlēšanu komisija jau daudzkārt iepriekš anulējusi Kremlim netīkamo kandidātu savāktos parakstus dalībai visdažādāko līmeņu vēlēšanās, faktiski nodrošinot, ka vēlēšanās var startēt vienīgi valdošā totalitārā režīma ielikteņi vai tādu fiktīvo opozīcijas partiju pārstāvji kā komunisti vai nelaiķa Vladimira Žirinovska kabatas partija - liberāldemokrāti.

Pat ja kādam pret režīmu noskaņotam kandidātam izdotas šos šķēršļus apiet, viņa sakāve tiek nodrošināta ar dažādām mahinācijām balsošanas un balsu skaitīšanas laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!