Foto: AFP/Scanpix/LETA

Okupanti trešdien ar raķetēm apšaudījuši Ukrainas dienvidu ostas pilsētu Odesu Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska un Grieķijas premjera Kirjaka Micotaka tikšanās laikā un pēc Zelenska teiktā, ir bojāgājušie un ievainotie.

Vietējais Odesas televīzijas kanāls publicējis videoierakstu, kurā redzama Zelenska un Micotaka preses konference, kurā Zelenskis saka, ka īsi pirms viņu tikšanās noticis Krievijas raķešu trieciens, kas izraisījis cilvēku upurus.

Ukrainas karaflote paziņoja, ka Krievijas triecienā cietusi Odesas ostas infrastruktūra un nogalināti pieci cilvēki. Ievainoto cilvēku skaits tiek precizēts.

Tikmēr Grieķijas mediji ziņo, ka pilsēta apšaudīta ar raķetēm, kad tur atradās Micotakis. Krievijas raķete nogāzusies netālu no vietas, kur tobrīd atradās Zelenskis, bet Micotakis atradies 150 metru attālumā no raķetes nogāšanās vietas.

Kā vēsta Grieķijas plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz anonīmiem avotiem Grieķijas valdībā, raķete trāpīja Zelenska autokolonnā, kad viņš bija kopā ar Grieķijas delegāciju. Sprādziens notika neilgi pirms līderu tikšanās, 150 metru attālumā no Grieķijas delegācijas atrašanās vietas. Tiek ziņots, ka neviens no delegācijas locekļiem nav ievainots.

"Šodien mēs redzējām šo attiecīgo triecienu. Jūs redzat, ar ko mums ir darīšana. Viņiem ir vienalga, kur viņi trāpīs. Es vēl konkrēti nezinu visas detaļas, bet es zinu, ka ir upuri, ir bojāgājušie un ir ievainotie. Izsaku līdzjūtību ģimenei un tuviniekiem," preses konferencē pavēstīja Zelenskis.

Pēc prezidenta teiktā, "viņiem ir vienalga, vai tie ir militāristi vai civiliedzīvotāji, vienalga. Šodien (Odesā) ir starptautiski viesi. Šiem cilvēkiem ir vienalga. Viņi vai nu ir sajukuši prātā, vai vispār nekontrolē to, ko dara viņu teroristu armija. To mēs redzam".

"Tas parāda, ka mums pirmām kārtām ir jāaizsargājas. Vislabāk - ar pretgaisa aizsardzības sistēmu. Mēs saprotam, kas ir jādara. Mūsu partneriem ir plāns. Mēs pamazām nostiprināmies, taču lēnāk, nekā gribētos. Bet diemžēl ir tā, kā ir. Taču fakts ir arī tas, ka mēs nostiprināmies katru dienu," sacīja Zelenskis.

Pēc Micotaka teiktā, trieciena brīdī viņi atradās Odesas jūras ostā. Zelenskis un viņa darbinieki izrādīja ostu un runāja par tās nozīmi un par to, kas nepieciešams, lai paplašinātu jūras koridora kapacitāti civiliem kuģiem.

"Jau beigās mēs dzirdējām sirēnu skaņu un atskanēja sprādzieni, kas notika pavisam tuvu mums. Mēs nepaspējām aiziet uz kādu aizsargātu vietu. Un tāpēc tā ir ļoti iespaidīga pieredze. Mēs saprotam, ka šis karš skar ikvienu. Nav cilvēku, kas būtu ārpus šī kara. Šis karš nežēlo nevienu," sacīja Grieķijas premjerministrs.

Triecienu Odesai Zelenska un Micotaka vizītes laikā nosodījis Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.

"Uzbrukums Odesai prezidenta Zelenska un premjerministra Micotaka vizītes laikā ir vēl viena Krievijas gļēvulīgās taktikas pazīme tās agresijas karā pret Ukrainu. Tas ir nosodāmi un ir pat zem Kremļa normu līmeņa," platformā "X" raksta Mišels.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!