Latvijā vadošais ziņu medijs "Delfi" sadarbībā ar globālo televīzijas kanālu "National Geographic" šo gadu sāka ar Latvijas atklājēju meklējumiem – aizraujošas un izteiksmīgas vietējās personības, kuru profesionālā darbība, vaļasprieki vai intereses atklāj Latvijas daudzpusīgās šķautnes, sacentās par atklājēja titulu sešās kategorijās.
Septiņās nedēļās no 30 Latvijas atklājējiem sešās dažādās "National Geographic" raidījumu vadītāju iedvesmotās kategorijās izvēlējāmies labākos, kuriem, uzvarot balsojumā, tika dota iespēja doties Latviju izzinošā piedzīvojumā.

KĀ TAS NOTIKA?
Latvijas Betānija Hjūza:
Kārlis Sils
Vēsturnieku kategorijā sacentās Andrejs Gusačenko, Inna Gīle, Uģis Urtāns, Astra Spalvēna un Kārlis Sils. Kopā par Latvijas vēstures atklājējiem saņēmām 4400 balsu. Ar 1740 balsīm cīņā uzvarēja Kārlis Sils.
Latvijas Heizens Audels: Valdis Vītoliņš
Savu spēju pārvarēšanas kategorijā par uzvaru cīnījās Oskars Špickopfs, Kristīne Liepiņa, Marats Eglītis, Kristaps Kiziks, Kārlis Zemke un Valdis Vītoliņš , kurš ar 4687 balsīm cīņā uzvarēja. Kopā par Latvijas atklājējiem – izdzīvotājiem saņēmām 13203 balsu.
Latvijas Alberts Lins:
Pauls Irbins
Zinātnieku kategorijā par uzvaru sacentās Andris Ambainis, Vjačeslavs Kaščejevs Vita Rovīte, Ilze Dimanta un Pauls Irbins, kurš ar 1339 balsīm cīņā uzvarēja. Kopā par Latvijas atklājējiem – zinātniekiem saņēmām 2613 balsu.
Latvijas Mariana van Zellere: Ieva Vārna
Žurnālistu kategorijā par uzvaru cīnījās Olga Dragiļeva, Inese Liepiņa, Ivo Leitāns, Baiba Runce un Ieva Vārna, kura ar 521 balsīm cīņā uzvarēja. Kopā par Latvijas atklājējiem – žurnālistiem saņēmām 1433 balsu.
Veidoja:
Autori: Kristīne Melne, Līga Švāne, Sabīne Košeļeva
Dizains: Oskars Dreģis
Izstrāde: Ervīns Malnačs
Video: KMM VISUALS
Projekta vadība: Ēriks Radželis
Mediju komunikācijas eksperts: Edgars Apermanis
Avoti:
Projektā izmantoti: attēli no National Geographic / Walt Disney arhīva; fotogrāfijas no vietnes momenti.lv (fotogrāfi – Kristaps Ungurs, Jūlija Millere).
Projekts sadarbībā ar: