Foto: EPA/Scanpix/LETA

Rīgas pilsētas būvvaldē šonedēļ reģistrēti divi tirdzniecības centru jaunbūves būvprojekti uz SIA "Lidl Latvija" piederošiem zemesgabaliem Teikā un Pļavniekos.

Būvprojekti par tirdzniecības centru jaunbūvi Brīvības gatvē 254 un Augusta Deglava ielā 160 reģistrēti otrdien, 5. martā. Plānots, ka Būvvalde tos izskatīs marta beigās vai aprīļa sākumā.

Atbildīgais projektētājs Augusta Deglava ielas tirdzniecības centram ir Andris Bērziņš un SIA "Archab".

5693 kvadrātmetru plašo zemesgabalu Brīvības gatvē, kas atrodas starp Struktoru un Bajāru ielu, "Lidl Latvija" no Aivara Hovalko iegādājās 2018. gada septembrī. Zemesgrāmatā nav pieejama informācija par darījuma summu.

No šī zemesgabala nepilnu divu kilometru attālumā atrodas tirdzniecības centrs "Alfa".

Iesniegtais būvprojekts darbiem Augusta Deglava ielā 160 paredz arī esošo ēku demontāžu. Šajā adresē reģistrēti četri likvidēti uzņēmumi, liecina "Lursoft" pieejamā informācija. Savukārt līdzās, Augusta Deglava ielā 160A, strādā "Maxima" veikals. Bet pāri Augusta Deglava ielai ir "Rimi" loģistikas centrs.

Par šo būvprojektu atbild Diāna Zalāne un SIA "Diānas Zalānes projektu birojs".

Zemesgrāmatā rodams, ka 14 327 kvadrātmetrus plašo zemesgabalu "Lidl Latvija" 2018. gada janvārī no SIA "A Deglavnieks" iegādājās par 3 025 000 eiro.

Vēstīts, ka "Lidl" portālam "Delfi" oficiāli apstiprinājis ienākšanu Latvijā. Līdztekus vairākiem veikaliem Rīgā, "Lidl" noskatījis arī Liepāju, Tukumu, Jelgavu, Jūrmalu un Jēkabpili.

Portāls "Delfi" noskaidrojis, ka Rīgā taps vēl vismaz seši "Lidl" veikali. Pērnā gada augusta beigās Rīga pilsētas būvvalde apstiprinājusi būvprojektu veikala celtniecībai Duntes ielā 25, Pļavniekos veikalu uzslies tagadējā Lubānas tirgus vietā.

"Lidl" veikali taps arī Anniņmuižas ielā 8a, Anniņmuižas bulvārī 77, kā arī Sergeja Eizenšteina ielā 81, netālu no lielveikaliem "Sky" un "Maxima", kā arī Dzelzavas ielā 75b, kur tieši pāri ielai jaunu veikalu ceļ "Rimi".

Pastāvēja liela varbūtība, ka "Lidl" celtu arī Āgenskalna tenisa kortu vietā, taču Rīgas dome sniedza negatīvu atzinumu lokālplānojumam, kas pieļautu šādu scenāriju.

Savukārt Kārļa Ulmaņa gatvē jau sākusies 55 miljonus eiro vērtā "Lidl" loģistikas centra būvniecība.

2017. gadu "Lidl Latvija" noslēdza ar 1852 eiro apgrozījumu, zaudējot 1,42 miljonus eiro. Vēl 19,05 miljonus eiro uzņēmums investējis ilgtermiņa ieguldījumos, minēts pārskatā. Zaudējumus uzņēmums plāno segt no turpmāko gadu peļņas.

Ja 2016. gada pārskatā "Lidl Latvija" nekustamo īpašumu vērtība bija 2,34 miljoni, tad pērn tā sasniedza 12,33 miljonus eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!