Foto: Delfi kolāža
Izvērtējot aktualitātes Latvijas ekonomikā un biznesa vidē, "Delfi Bizness" apkopojis informāciju par šīs nedēļas nozīmīgākajām norisēm.

Arī šonedēļ turpinājās diskusijas par gāzes pieejamību rudenī un gaidāmo elektrības cenu pieaugumu. AS "Latvijas gāze" paziņoja, ka no septembra vidus pārtrauks piedāvāt izlīdzināto maksājumu, taču premjers Krišjānis Kariņš uzdeva ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei sniegt risinājumus likumdošanā, lai iedzīvotājiem saglabātu izlīdzinātā maksājuma iespējas norēķinos par patērēto dabasgāzi ar publisko tirgotāju.

Pašvaldības uzņēmumam "Rīgas satiksme" šobrīd izaicinājumus sagādā autobusu vadītāju trūkums, bet "Rīgas mežiem" nāksies pārtraukt darbību zāģmateriālu ražošanas un tirdzniecības jomā.

Lai atgādinātu, kas noticis šonedēļ, piedāvājam šīs nedēļas nozīmīgāko ziņu apkopojumu.

Uzziņa: LG izlīdzinātā maksājuma vietā piedāvās citu norēķinu kārtību – kas mainīsies?


Foto: Shutterstock

Šā gada 15.septembrī stāsies spēkā AS "Latvijas gāze" norēķinu kārtība par dabasgāzi mājsaimniecībām, kas neparedz norēķinus veikt pēc Izlīdzinātā maksājuma. Turpmāk visiem jauniem mājsaimniecību klientiem AS "Latvijas Gāze" piedāvās uzreiz saņemt ikmēneša rēķinu, savukārt esošiem mājsaimniecību klientiem norēķinu veida maiņa notiks pakāpeniski līdz šā gada nogalei, informē akciju sabiedrība "Latvijas gāze" (LG).

Lasi vairāk

Foto: Rīgā durvis vērs studentiem un jauniem profesionāļiem paredzēta studio tipa dzīvokļu ēka


Foto: Publicitātes attēli

Rīgā durvis vērs studentiem un jauniem profesionāļiem paredzēta studio tipa dzīvokļu ēka "Shed Co-living Riga", informē projekta pārstāvji.

Lasi vairāk

"Rīgas mežiem" būs jāpārtrauc darbība zāģmateriālu ražošanas un tirdzniecības jomā


Foto: SIA "Rīgas meži"

Rīgas domes šodien nolēma saglabāt līdzdalību SIA "Rīgas meži" ar nosacījumu, ka uzņēmums pārtrauc darbību zāģmateriālu ražošanas un tirdzniecības jomā.

Lasi vairāk

"Līdz šim neviens nav pateicis – gāze būs". Ražotāji bažās par darbības apturēšanu meklē alternatīvas


Foto: Shutterstock

Ražojošajiem uzņēmējiem šobrīd nav pārliecības, vai rudens un ziemas periodā gāze ražošanas procesu nodrošināšanai pietiks, atzīst dažādu nozaru uzņēmēji, kuri patlaban steidzīgi cenšas meklēt citus, alternatīvus resursus gāzei, lai nepienāktu brīdis, kad uzņēmuma darbība jāaptur tās trūkuma dēļ.

Lasi vairāk

Rīgai to vajag! Igauņi kaļ plānus par mājokļiem un "Krasta City" kvartālu


Foto: Mārtiņš Purviņš, DELFI

Mājokļu pircēji Latvijā ir skeptiskāki par igauņiem – daudzi ir piesardzīgi, neuzticas nekustamā īpašuma attīstītājam, līdz māja nav gandrīz uzbūvēta. Taču tieši būvniecības sākumstadijā ir iespēja tikt pie izdevīgākas cenas.

Lasi vairāk

Zemā atalgojuma dēļ "Rīgas satiksmei" sāk trūkt autobusu vadītāju


Foto: LETA

Pašvaldības uzņēmumam "Rīgas satiksme" sāk trūkt autobusu vadītāju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Lasi vairāk

TOP 50 lielākie nodokļu maksātāji būvniecības nozarē


Foto: Pixabay

Aizvadītajā gadā Latvijas uzņēmumi nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā samaksājuši vairāk nekā 8,2 miljardus eiro, ziņo "Lursoft" atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskoto informāciju. No tiem 230,03 miljonus eiro samaksājuši būvniecības nozarē reģistrētie uzņēmumi.

Lasi vairāk

Kredītu likmes kāpj – vai tuvākajā laikā varēsim sagaidīt arī noguldījumu likmju pieaugumu?


Foto: LETA

Pagājis mēnesis, kopš Eiropas Centrālā banka jūlijā pirmo reizi pēc daudzu gadu pārtraukuma paaugstināja eiro bāzes likmes. To savos maksājumu grafikos redz jau kredītņēmēji, taču, augot bāzes likmēm, būtu jāpalielinās arī depozītu likmēm. Pagaidām gan banku mājaslapās pieejamā informācija liecina, ka nozīmīgs depozītu likmju pieaugums nav vērojams, tāpēc "Delfi Bizness" skaidro, vai un kad var gaidīt straujāku noguldījumu likmju pieaugumu.

Lasi vairāk

Kriptovalūtu "džungļu likumi" tuvojas izskaņai


Foto: Scanpix/Reuters

Lai gan kriptovalūtas sākotnēji tika radītas ar ideju par neregulētu un decentralizētu finanšu rīku, pēdējos gados, investoru skaitam pieaugot, digitālās monētas ir aizvien ciešāk integrējušās tradicionālajās finanšu sistēmās. Tas, savukārt, ir aktualizējis regulējuma nepieciešamību, lai brokeri un citi pakalpojumu sniedzēji uzņemtos atbildību un samazinātu risku investoriem. Austrālija nule kā paziņojusi, ka sāks kartēt valstī izmantotās kriptovalūtas, kamēr ASV un ES aktīvi veido un virza likumprojektus, kas paredz to regulāciju

Lasi vairāk

Kā sadalās tirgus pozīcijas: lielākie degvielas mazumtirgotāji Latvijā šā gada pirmajā pusgadā


Foto: Imago Images/Scanpix/LETA

Latvijā lielākā degvielas mazumtirgotāja pozīcijā arī šogad pirmajā pusgadā, tāpat kā 2021. gadā, bija "Neste Latvija", liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes daļas informācija.

Lasi vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!