Foto: Delfi kolāža
Izvērtējot aktualitātes Latvijas un pasaules ekonomikā un biznesa vidē, "Delfi Bizness" apkopojis informāciju par šīs nedēļas nozīmīgākajām norisēm.

Bažas par ekonomikas izaugsmes bremzēšanos un pat ieiešanu negatīvajā zonā pastiprinās. Tuvākais gads būs sarežģīts, taču vienlaikus eksperti mierina, ka Latvijas ekonomika ir salīdzinoši labā stāvokli nekā iepriekšējā finanšu krīzē.

Šonedēļ portāls "Delfi Bizness" piedāvāja ieskatīties "Ādažu čipsi" ražošanas procesos, kā arī uzzināt, kādu cenu stratēģiju izvēlējies nupat Latvijas tirgū ienākušais "Spar".

Lai atgādinātu, kas noticis šonedēļ, piedāvājam šīs nedēļas nozīmīgāko ziņu apkopojumu.

Foto: Nākotnes lidostas pilsētas 'RIX Airport City' attīstībā plānots ieguldīt līdz 300 miljoniem eiro


Foto: Publicitātes attēli

Izsludinot starptautisku konkursu investoru un attīstītāju piesaistei, lidosta "Rīga" uzsāk stratēģiski nozīmīgā "RIX Airport City" projekta ieviešanu ar mērķi desmit gadu laikā izveidot progresīvu nākotnes lidostas pilsētu, informē lidostas pārstāvji.

Lasi vairāk

LB nākamgad paredz ekonomikas kritumu par 0,2%, bet inflāciju – 9,2% līmenī


Foto: Pixabay

Latvijas Banka (LB) publiskojusi jaunākās, 2022. gada septembra, Latvijas makroekonomiskās prognozes. Tās izstrādātas augstas nenoteiktības apstākļos, ko rada Krievijas sāktā kara neprognozējamā virzība un ar to saistītā globālo cenu attīstība, it īpaši energoresursu cenu jomā.

Lasi vairāk

Ādažu čipsi: No tuvējā kartupeļu lauka līdz kraukšķīgajām uzkodām


Foto: Renārs Koris

Šoreiz portāls "Delfi Bizness" ciemojas uzņēmuma "Ādažu čipsi" ražotnē, kur jau vairākus gadu desmitus top dažāda veida čipsi.

Tā kā kartupeļu ražas sezonas noslēgums rit pilnā sparā, tad portālam izdevās arī ielūkoties ražas novākšanas procesā un uzzināt vairāk par to, no kādiem kartupeļiem vispār sanāk dzelteni kraukšķīgie čipsi.

Publikācijā iespējams aplūkot visu "Ādažu čipsu" ražošanas procesu - sākot no kartupeļu novākšanas laukā līdz pat fasēšanai paciņās.

Lasi vairāk

'Latvenergo': nākamie divi gadi būs kritiskākie gāzes cenu un tās pieejamības ziņā


Foto: DELFI

"Mums kā sabiedrībai vajadzētu priecāties par to, ka ir tāds uzņēmums [kā "Latvenergo"], kurš spēj pelnīt un pats par saviem līdzekļiem nodrošināt energostabilitāti," intervijā "Delfi Bizness" saka Latvijas energokompānijas "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Lasi vairāk

TOP 30 lielākie nodokļu maksātāji nevalstiskajā sektorā


Foto: Shutterstock

Lielāko nodokļu maksātāju sarakstu galvgalī vienmēr atrodami degvielas tirgotāji, dzērienu ražotāji un lielās valsts kapitālsabiedrības, taču, lai arī mazāku, tomēr zināmu pienesumu nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā sniedz arī Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētās nevalstiskās organizācijas, informē "Lursoft".

Lasi vairāk

Cik daudz naudas Eiropas valstis un Latvija līdz šim iztērējušas enerģētikas cenu slāpēšanai?


Foto: Unsplash

Valdības Eiropā pēdējā gada laikā enerģētikas cenu pieauguma bremzēšanai atvēlējušas jau 500 miljardus eiro, atsaucoties uz pētījumu kompānijas "Bruegel" ziņojumu, raksta ārvalstu mediji.

Lasi vairāk

Ziemai gatavojamies kā 'karam', taču esam daudz labākā formā nekā iepriekšējā krīzē


Foto: LETA

Tuvākajā laikā mūs sagaida recesija – ekonomikas lejupslīde, un daudzi, kā saka uzņēmējs, finansists Ģirts Rungainis, gatavojas vēlreiz pārdzīvot iepriekšējo krīzi, tomēr šoreiz esam krietni labākā situācijā. Tas gan nenozīmē, ka ziema būs viegla un vienkārša visiem.

Lasi vairāk

Vilcmeiers: 'Spar' cenu ziņā Latvijā tēmē uz vidējo līmeni tirgū, bet ir grūti


Foto: Publicitātes foto

Ar cenām cenšamies tēmēt, lai būtu vidējā tirgus līmenī, un noteikti neesam ne "premium" super dārgais, ne "discount" formāts, taču jāsaprot, ka, Latvijas tirgū sākot visu no baltas lapas, piegādātāji mums pašreizējos vispārēja sadārdzinājuma apstākļos piedāvā citas iepirkuma cenas, nekā tās ir šeit jau ilgu laiku pārstāvētajos veikalos," intervijā "Delfi Bizness" atzīst veikalu ķēdes attīstītāja "Spar Latvija" valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

Lasi vairāk

EM tuvākajā laikā virzīs uz valdību trīs atbalsta pasākumus mājsaimniecībām


Foto: Shutterstock

Ekonomikas ministrija (EM) tuvākajā laikā virzīs izskatīšanai valdībā vēl trīs atbalsta pasākumus mājsaimniecībām elektroenerģijas un apkures cenu kāpuma kompensēšanai, trešdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē sacīja EM valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos Edijs Šaicāns.

Lasi vairāk

ASV piespriež 'Boeing' 200 miljonu dolāru naudassodu saistībā ar maldināšanu par '737 MAX' drošumu


Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) ceturtdien paziņoja, ka piespriedusi aviobūves milzim "The Boeing Company" 200 miljonu ASV dolāru naudassodu par to, ka uzņēmums maldinājis investorus par lidmašīnu "737 MAX" drošumu pēc divām to katastrofām ar cilvēku upuriem.

Lasi vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!