Foto: Hansamatrix.lv, Pixabay, Unsplash
Šajā nedēļā "Delfi Bizness" saviem lasītājiem piedāvāja iespaidīgu rakstu sēriju par aktuālajām darba tirgus problēmām, apskatot tās no dažādiem skatu punktiem. Šonedēļ tika publicēti arī jaunākie inflācijas dati, kas uzrāda, ka cenu kāpums vēl neatslābst, taču ekonomistu prognozes par tālāko inflācijas dinamiku ir salīdzinoši optimistiskas.

Kā zināms, šobrīd viens no būtiskākajiem Latvijas ekonomikas izaugsmi ierobežojošajiem faktoriem ir tieši darbaspēks, precīzāk, darbaroku un smadzeņu trūkums. "Delfi Bizness" pētīja aktuālo situāciju, galvenās uzņēmēju un ekspertu identificētās darbaspēka tirgus problēmas, to iespējamās sekas un risinājumus, piedāvājot piecu izvērstu rakstu sēriju "Darbaspēks".

"Delfi Bizness" turpina skaidrot aktuālo situāciju saistībā ar 300 miljardu eiro vērto Krievijas naudu, ko plānojušas iesaldēt Rietumvalstis. Eiropas Komisija gan komentāros ir atturīga.

Uzņēmums "Latvijas Dzelzceļš" šonedēļ paziņoja, ka tā meitasuzņēmums "LDz Cargo" uzsācis darbību Igaunijā. Procesu kravu pārvadājumu atļauju saņemšanai Igaunijā LDz esot sācis jau pagājušā gada pirmajā ceturksnī. Tomēr pozitīvās ziņas aizēnoja šaubas par to, vai uzņēmums nav aizstājis Igaunijas uzņēmumus Krievijas preču pārvadāšanā.

Pērn teju visi tehnoloģiju uzņēmumi pieredzēja strauju akciju cenu kritumu, ko izraisīja energoresursu krīze, pēcpandēmijas atskaņas, globālā inflācija un citas problēmas. Imūns nepalika arī populāro viedierīču ražotājs "Apple". Kompānijas nelabvēļi berzē rokas, sakot, ka nu milzis sāk gāzties, tomēr analītiskāki prāti nesteidz apglabāt Stīva Džobsa izloloto kādreizējo tehnoloģijas revolucionāru.

Lai sniegtu ieskatu Latvijas un pasaules ekonomikas jaunumos, "Delfi Bizness" piedāvā saviem lasītājiem apkopojumu par aizvadītās nedēļas notikumiem.

'Darbaspēks' Latvijā – tirgus problēmas, iespējamās sekas un risinājumi. Jauns 'Delfi' projekts

Foto: DELFI

Viens no būtiskākajiem Latvijas ekonomikas izaugsmi ierobežojošajiem faktoriem nākotnē ir darbaspēks, precīzāk, darbaroku un smadzeņu trūkums. Pētot aktuālo situāciju, galvenās uzņēmēju un ekspertu identificētās darbaspēka tirgus problēmas, to iespējamās sekas un risinājumus, Latvijā vadošais biznesa ziņu medijs "Delfi Bizness" piedāvā piecu izvērstu rakstu sēriju "Darbaspēks"

Lasīt vairāk

Jau drīzumā sagaidāma ar viencipara skaitli rakstāma inflācija, uzsver ekonomisti

Foto: LETA

Inflācija ir augsta, taču grožus tā sāk atlaist, tā varētu pārfrāzēt banku ekonomistu sacīto, komentējot pēdējos patēriņa cenu izmaiņu datus.

Lasīt vairāk

Latvija starptautiskajos finanšu tirgos aizņēmusies 750 miljonus eiro

Foto: LETA

Latvija starptautiskajos finanšu tirgos aizņēmusies 750 miljonus eiro, liecina Valsts kases publiskotā informācija.

Lasīt vairāk

Latvieša stāsts: ar kādām īpatnībām jārēķinās, ieguldot Bali

Foto: Privātais arhīvs

Īsi pirms Covid-19 pandēmijas Kaspars Upmanis pārdeva savu tehnoloģiju uzņēmumu un drīz vien pievērsās pilnīgi atšķirīgam biznesam – nekustamā īpašuma attīstīšanai, turklāt latviešiem gana eksotiskā vietā – Bali. Pirmais projekts – "Isola Villas" – šobrīd rit pilnā sparā.

Lasīt vairāk

'Bonava' iestrēgusi Krievijā, aizbildinās ar birokrātijas šķēršļiem

Foto: Arhīva foto

Mājokļu attīstītājs "Bonava", kas vairākos tirgos ir līderis jaunu daudzdzīvokļu ēku būvniecībā, joprojām nav aizgājis no Krievijas tirgus.

Lasīt vairāk

'Iesaldētie' Krievijas 300 miljardi: Dombrovskis atturas komentēt

Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Aizvien pastāv šaubas par iespēju reāli atrast 300 miljardus dolāru vērtās Krievijas centrālās bankas valūtas rezerves, ko plānots izmantot Ukrainas atjaunošanai. Arī Eiropas Komisijas (EK) pārstāvji konkrētu atbildi nesniedz, un EK priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis portālam "Delfi Bizness" atturējās komentēt iespējas visu šo naudu atrast.

Lasīt vairāk

Naftas tirdzniecības ierobežojumi sit pa Krievijas finansēm, bet cīņa vēl nav beigusies

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Eiropas Savienības (ES) piemērotie ierobežojumi Krievijas jēlnaftas importam un noteiktie naftas cenas griesti būtiski samazinājuši valsts ieņēmumus, negatīvi ietekmējot valsts budžetu. 5. februārī stāsies spēkā papildu ierobežojumi, taču Krievijas amatpersonu izteikumi norāda, ka tā varētu ieviest pretpasākumus.

Lasīt vairāk

Novērtē lielveikalu spēku. Latvijas nekustamā īpašuma darījumu 'Top'

Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

2022. gads nekustamā īpašuma investīciju darījumu jomā neizrādījās vistiņa, kas nes zelta oliņas. Atšķirībā no 2021. gada, kuru varēja nodēvēt par rekordistu un kas bija piesātināts ar lieliem darījumiem un jauniem investoriem Baltijas valstīs, aizvadītais saprotamu iemeslu dēļ bija pieticīgāks.

Lasīt vairāk

LDz sāk darbu Igaunijā, par Krievijas preču iespējamo vešanu izvairīgi

Foto: Publicitātes foto

Igaunijas valstij piederošais dzelzceļa uzņēmums "Operail" no šī gada 1. janvāra vairs savas valsts teritorijā neveic Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes preču kravu pārvadājumus. Kā ziņo Igaunijas mediji, šī biznesa "niša" gan nav palikusi tukša un daļu šo preču pārvadājumu tagad pārņēmusi Latvijas valsts uzņēmuma "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) meitaskompānija "LDz Cargo". LDz pārstāvji "Delfi Bizness" uzsver – nekādas pret Krieviju un Baltkrieviju ieviestās sankcijas pārkāptas netiek, tomēr izvairās skaidri atbildēt, vai Igaunijā pārvadās kravas, kuras vairs nav atļauts pārvadāt kaimiņvalsts dzelzceļa pārvadātājam.

Lasīt vairāk

'airBaltic' lidojumos būs pieejams 'SpaceX Starlink' internets; biļetes tāpēc nebūs dārgākas (plkst. 12.05)

Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" aprīkos visu tās "Airbus A220-300" floti ar "SpaceX" interneta pieslēguma sistēmu "Starlink", ziņo kompānija

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!