Foto: Publicitātes attēls

Pieaugot e-komercijas apjomam un globālām interneta veikalu izpārdošanām, gada izskaņa sūtījumu piegādē ir saspringtākais laiks, tādēļ "Latvijas Pasts" aicina klientus neatlikt uz pēdējo brīdi iepirkšanos pašmāju un ārvalstu interneta veikalos, kā arī savlaicīgi nosūtīt Ziemassvētku apsveikumus un dāvanas Latvijas teritorijā un uz ārvalstīm.

"Latvijas Pasta" ieteikumi veiksmīgai sūtījuma nonākšanai galapunktā:

  • Vēlams neatlikt iepirkšanos uz pēdējo brīdi;
  • Korekti jāaizpilda saņēmēja vārdu, uzvārdu un adresi, kā arī jānorāda pasta indekss un mobilā tālruņa numurs.
  • Ja uz sūtījuma indekss tiek norādīts kļūdaini, sūtījums sasniegs adresātu, tomēr ceļos ilgāk, jo sūtījumi primāri tiek šķiroti, balstoties uz norādīto indeksu.
  • Latvijas saņēmēju adreses var pārbaudīt "Latvijas Pasta" mājaslapas www.pasts.lv sadaļā Pārbaudi adresi.
  • Uzņēmums aicina sūtījumu no pakomāta vai pasta nodaļas bez kavēšanās, tā jūs atbrīvosiet vietu nākamajiem sūtījumiem.

Lai sūtījums adresātu sasniegtu līdz gaidāmajiem svētkiem, uzņēmums aicina savlaicīgi noformēt sūtījumus. "Latvijas Pasts" pēdējo sūtījumu piegādi pirms Ziemassvētkiem Latvijas teritorijā veiks 22. decembrī, bet pirms gadumijas – 29. decembrī.

Uz valstīm Eiropas Savienībā vēlams plānot izsūtīšanu ne vēlāk kā decembra sākumā, taču uz valstīm citos kontinentos sūtījumus vēlams izsūtīt līdz novembra beigām. Plānojot sūtījumu piegādei vēlamo laiku, jāņem vērā attālums līdz adresāta valstij – jo galamērķis ir tālāk, jo sūtījums ilgāku laiku pavadīs ceļā.

Svarīgi pārliecināties, ka Ziemassvētku apsveikumi tiek apmaksāti ar atbilstošas nominālvērtības pastmarkām: ja sūtījumu noformē pasta nodaļā, šo vērtību precīzi noteiks nodaļas darbinieki, bet, ja to dara pats sūtītājs, ir vēlams attiecīgos datus pārbaudīt Latvijas Pasta mājaslapā publicētajā cenrādī vai izmantot tajā pieejamo tarifu kalkulatoru, ar kura palīdzību ērti iespējams aprēķināt sava sūtījuma izmaksas.

Tā kā starptautiskie pasta sūtījumi pārsvarā tiek pārvadāti ar pasažieru lidmašīnām, aviopastam drošības nolūkos aviokompānijas piemēro dažādus aizliegumus – nedrīkst sūtīt virkni sadzīvē pieprasītu priekšmetu, piemēram, smaržas, preces ar baterijām un šķiltavas.

Katra valsts var būt noteikusi arī papildu aizliegumus noteiktu preču pieņemšanai pasta sūtījumos – pirms pārrobežu pasta sūtījuma noformēšanas jāpārbauda, vai izvēlēto priekšmetu ir atļauts ievest attiecīgajā valstī. Ar šo informāciju iespējams iepazīties Latvijas Pasta mājaslapā publicētajā Starptautisko pasta sūtījumu pieņemšanas rokasgrāmatā.

Jāatceras, ka vēstuļu korespondences sūtījumos aizliegts ievietot naudu, vērtspapīrus, dārgmetālus, dārglietas un juvelierizstrādājumus – konstatējot aizliegtas preces un priekšmetus, tajā skaitā naudu, kompetentas iestādes tos var konfiscēt jebkurā no sūtījumu ceļa posmiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!