Foto: Publicitātes foto

Eiropas Investīciju banka (EIB) un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) parakstījušas līgumu par finansējumu 5G tehnoloģijas izvēršanai Latvijā. Aizdevums 50 miljonu eiro apmērā ļaus ieguldīt kopumā 101 miljonu eiro valsts telekomunikāciju infrastruktūrā.

Kā informē EIB, projekts palīdzēs nodrošināt progresīvus 5G pakalpojumus visā valstī, ļaujot lielākam lietotāju skaitam izmantot priekšrocības, ko sniedz uzlabota un droša piekļuve īpaši ātrdarbīgiem platjoslas pakalpojumiem. Tas veicinās LMT mobilā tīkla paplašināšanu un tehnoloģisko modernizāciju ceļā uz ļoti augstas veiktspējas tīkla izveidi Latvijā, jo īpaši pilsētās un lauku apvidos.

Projekta ietvaros LMT izvērsīs 150 5G pārklājuma zonas pilsētās un 690 5G pārklājuma zonas visā valstī.

Ar finansējumu tiks atbalstīta arī uzņēmuma pamattīkla modernizācija, pārejot uz 5G autonomo tehnoloģiju, kā arī ieguldījumi pakalpojumu platformās un uzņēmējdarbības un operāciju atbalsta sistēmās. Turklāt tas palīdzēs paplašināt piekļuves tīklu, atvieglojot 3G tīkla slēgšanu un nodrošinot netraucētu pāreju uz 5G tīklu. Projektā par prioritāriem tiks izvirzīti arī ieguldījumi kiberdrošības īstenošanā un attīstībā, lai nodrošinātu stabilu un drošu 5G infrastruktūru.

Eiropas Investīciju banka ir Eiropas Savienības ilgtermiņa aizdevumu institūcija, kuras īpašnieces ir ES dalībvalstis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!