Foto: Midjourney/DELFI

Reaģējot uz jaunām Eiropas Savienības (ES) prasībām, ASV tehnoloģiju uzņēmums "Apple" paziņojis par būtiskām pakalpojumu izmaiņām Eiropā, kas ļaus viedtelefonu "iPhone" lietotājiem pirmo reizi lejupielādēt alternatīvus lietotņu veikalus.

Šīs izmaiņas, kas spēkā stāsies martā, ierobežos "Apple" lietotņu veikala "App Store" dominējošo stāvokli.

Lietotājiem pirmo reizi tiks nodrošināta iespēja lejupielādēt programmatūru ārpus "App Store", kā arī viņi varēs izvēlēties jaunas maksājumu apstrādes iespējas.

Citu izmaiņu starpā lietotāji jaunākajā operētājsistēmas "iOS" versijā arī varēs uzstādīt alternatīvu interneta pārlūkprogrammu kā noklusējuma pārlūku. Līdz šim lietotāji noklusējuma pārlūkprogrammu varēja vien nomainīt iestatījumos.

Taču "Apple" ceturtdien publiskotajā paziņojumā uzsvēra, ka Digitālo tirgu akts radījis privātuma un drošības riskus, tāpēc uzņēmums ievieš drošības pasākumus, lai tos samazinātu.

"Apple" norādīja, ka jaunās maksājumu apstrādes un lietotņu lejupielādes iespējas "paver jaunas iespējas ļaunprātīgām programmatūrām, krāpšanai un krāpnieciskām darbībām, kā arī nelegālam un kaitīgam saturam".

"Pat ieviešot šos aizsardzības pasākumus, joprojām pastāv daudzi riski," tā vēstīja "Apple".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!