Gandrīz puse 'Krājbankas' klientu nav izņēmuši garantēto atlīdzību
Foto: DELFI Aculiecinieks

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) aicina tos apmēram 100 000 bankrotējušās "Latvijas Krājbanka" klientu, kas vairāk nekā divus gadus pēc bankas darbības apturēšanas nav izņēmuši valsts garantēto atlīdzību par kopējo summu vairāk nekā 5,75 miljoni latu, saņemt to bankā "Citadele", informē FKTK.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai arī līdz šim LAS "Latvijas Krājbanka" klienti ir izņēmuši 98% no kopējās garantēto atlīdzību summas, tomēr vēl joprojām ir aptuveni 100 tūkstoši klientu, kas nav pieteikušies garantēto atlīdzību saņemšanai.

Līdz ar Latvijas pievienošanos eirozonai 2014. gada 1. janvārī, visas neizmaksātās garantētās atlīdzības, kas bija aprēķinātas latos, automātiski tiks konvertētas eiro pēc oficiālā maiņas kursa (1 lats – 0.702804 eiro). Saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu valsts garantē atlīdzības izmaksu par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā līdz 100 000 eiro katrā kredītiestādē.

Kopējais garantēto atlīdzību apjoms, kas bija jānodrošina "Latvijas Krājbanka" klientiem pēc bankas darbības apturēšanas, veidoja 336 miljonus latu.

Līdz oktobra beigām garantētās atlīdzības ir izmaksātas 120 578 "Latvijas Krājbankas" noguldītājiem 330,6 miljonu latu apmērā, kas ir 98% no kopējās summas garantēto atlīdzību nodrošināšanai. Savukārt 99 971 klients jeb 45% noguldītāju vēl nav pieteikušies garantēto atlīdzību saņemšanai, no tiem 1% bankā palikuši līdzekļi virs 1000 latu kopā par aptuveni 3,7 miljoniem latu.

Lielākajai daļai – 82 065 klientiem – noguldījumu atlikums ir salīdzinoši neliels – no 1 santīma līdz 10 latiem, bet kopumā neizmaksāto garantēto atlīdzību apmērs patlaban veido ap 5.75 miljonus latu jeb 2% no kopējās garantēto atlīdzību summas.

"Latvijas Krājbankas" administrators "KPMG Baltics" turpina norēķināties ar bankas kreditoriem, pārskaitot Noguldījumu garantiju fondam (NGF) vēl 15 miljonus latu. Kopumā Noguldījumu garantiju fondam pārskaitīti jau 125 miljonu latu, portālu "Delfi" informēja "KPMG Baltics" sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

Noguldījumu garantiju fonds ir lielākais Latvijas Krājbankas kreditors. Sākotnējās bankas saistības pret NGF bija 336 miljoni latu, kas tagad sarukušas līdz 211 miljonam latu.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt "Latvijas Krājbankas" bankrotu. Bankrotu lūdza sākt bankas administrators - revīzijas kompānija "KPMG Baltics" -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav īstenojams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.