'Reputācijas topa' trijniekā - 'Laima', 'Swedbank' un LMT
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas uzņēmumu "Reputācijas topā" šogad uzvarējusi AS "Laima", kas saņēma arī balvu kā uzņēmums ar straujāko eksporta potenciāla izaugsmi.

Kā informēja topa veidotāji, "Reputācijas topa" otrajā vietā ierindojusies AS "Swedbank", trešajā - SIA "Latvijas Mobilais telefons", ceturtajā - SIA "Lāči", bet piekto vietu ieņem SIA "Lattelecom".

Straujākais kāpums salīdzinājumā ar pozīcijām iepriekšējā gada "Reputācijas topā" bijis AS "ABLV bankai", AS "Air Baltic corporation", AAS "Balta", SIA "Baltcom TV" un AS "Norvik banka".

Savukārt straujākais kritums topā gada griezumā bijis AS "Viesnīcai Latvija", apdrošināšanas kompānijai "BTA Insurance Company SE", SIA "Fazer Latvija", VSIA Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca un apdrošinātājiem "ERGO Insurance SE Latvijas filiāle".

"Reputācijas topu" veido aģentūra "Nords Porter Novelli", sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS un laikraksts "Dienas Bizness".

"Reputācijas tops" pirmoreiz tika izveidots 2005.gadā. Topa metodoloģiju izstrādājusi "Nords Porter Novelli" sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolas profesoru antropologu, izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli. Topa mērķis ir veicināt sabiedrībai atbildīgas uzņēmējdarbības vides veidošanos Latvijā un ieviest jaunas mērauklas uzņēmumu darbības vērtēšanā.

Kā ziņots, "Reputācijas topa" otrajā daļā otrdien notiks arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotais "Eksporta forums", kurš turpināsies arī rīt, 18.jūnijā.

Forums sāksies plkst.13 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

Foruma laikā ārvalstu un pašmāju lektori sniegs prezentācijas un aicinās diskutēt par reputācijas nozīmi ārvalstu tirgu iekarošanā, kā arī sniegs praktiskus padomus, kā ieiet un nostiprināties Rietumeiropas, Skandināvijas un Āzijas tirgos.

Lietuvas uzņēmuma "GetJar" dibinātājs Iļja Laurs sniegs prezentāciju par izglītību un uzņēmējdarbību Eiropā, Rīgas Biznesa skolas pasniedzējs Gregs Maters runās par uzņēmējdarbības kultūru un kooperāciju ārvalstīs un starpkultūru biznesa metodēm, bet AS "Laima" vadītājs Rolands Gulbis un SIA "Pētījumu centrs SKDS" direktors Arnis Kaktiņš dalīsies reputācijas attīstīšanas pieredzē un stāstīs par reputācijas lomu, darbojoties ārzemēs.

Ar praktiskiem eksporta padomiem iepazīstinās LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītāji Alīna Aščepkova (Japāna), Guntis Rubīns (Lielbritānija), Gints Janums (Zviedrija) un Gatis Ginters (Norvēģija). Dienas noslēgumā notiks Latvijas uzņēmēju paneļdiskusija par to, cik svarīgs ir prestižs, uzsākot uzņēmējdarbību ārvalstīs.

Savukārt foruma otrā diena, 18.jūnijs, būs veltīta kontaktbiržai "Uzņēmēju individuālās tikšanās ar LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem". Kontaktbirža norisināsies no plkst.9 līdz 17 viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija".

Kontaktbiržā uzņēmējiem būs iespējams individuāli tikties ar interesējošo eksporta reģionu pārstāvjiem, kas sniegs konsultācijas, noderīgus padomus un kontaktus Baltkrievijā, Francijā, Japānā, Krievijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Ukrainā, Vācijā un Zviedrijā.

Tiem uzņēmējiem, kas interesējas par starptautisko tehnoloģiju pārnesi un biznesa sadarbību ārvalstīs, kontaktbiržā būs iespēja tikties ar Eiropas Biznesa atbalsta tīkla darbiniekiem. Individuālās tikšanās notiks pēc iepriekš izveidota grafika.

Tags

Āzija Balta (AAS) Baltcom Bizness BTA Diena (AS) Eiropa Fazer Japāna Laima Lattelecom Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Latvijas Mobilais telefons Latvijas Nacionālā opera Lielbritānija Lietuva Norvēģija Norvik banka Rolands Gulbis SKDS Swedbank Zviedrija

Comment Form