'Vēlama pieredze satiksmes jomā' – kādus kadrus meklē 'Rīgas satiksmes' padomei
Foto: LETA

Rīgas dome izsludinājusi jaunu iepirkumu par personāla atlases pakalpojumu sniegšanu pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" padomes locekļu meklēšanā, portālu "Delfi" informēja Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komersantu piedāvājumus Īpašuma departaments gaidīs līdz 1. aprīlim.

Elektroniskajā iepirkumu sistēmā pieejamā informācija liecina, ka konkurss izsludināts 20. martā. Tā kā tā kategorija ir "Mazie iepirkumi", līgumcena nedrīkst pārsniegt 42 000 eiro.

Iepirkuma nolikumā paskaidrots, ka komersantam būs jāatrod pieci "Rīgas satiksmes" padomes locekļi. Viņu atlase notiks vairākās kārtās, ietverot sākotnējo pārbaudi. Amatu kandidātiem būs jāsagatavo līdz trim lapaspusēm biezs redzējums par "Rīgas satiksmes" nākotni.

Galavārds par kandidātu pieņemšanu darbā piederēs Rīgas domē izveidotai komisijai.

Padomes locekļiem izvirzīs šādas minimālās prasības:

 • Augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība;
 • Ne mazāk kā piecu gadu profesionālā darba pieredze vadošā amatā (lielas kapitālsabiedrības valdes locekļa vai padomes locekļa amatā vai organizācijas (iestādes) vadītāja vai tā vietnieka amatā);
 • Vēlamā pieredze satiksmes un transporta jomā;
 • Izpratne par "Rīgas satiksmes" darbības jomu;
 • Izpratne par pašvaldības kapitālsabiedrību darbību un to pārvaldi;
 • Valsts valodas zināšanas C līmeņa 1. pakāpē un angļu valodas zināšanas padomes locekļa pienākumu profesionālai izpildei nepieciešamajā apjomā;
 • Augsta atbildības sajūta;
 • Nevainojama reputācija;
 • Līdera dotības, precizitāte, analītiska domāšana, labas komunikācijas, argumentācijas un prezentācijas prasmes;
 • Izcilas darbaspējas, motivācija sasniegt rezultātus profesionālajā darbībā;
 • Stratēģiskās plānošanas un vadības prasmes, spēja pārraudzīt kapitālsabiedrības darbību, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību;
 • Izpratne par finanšu risku vadību un iekšējo auditu;
 • Vēlama pieredze uzņēmuma darbības efektivitātes nodrošināšanā (uzņēmuma transformēšanā un biznesa modeļu pārveidošanā, lai uzlabotu operacionālo efektivitāti);
 • Izpratne par korporatīvās pārvaldības principiem, tai skaitā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) korporatīvās pārvaldības principiem un vadlīnijām;
 • Atbilstība publiskās personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 37. panta otrās daļas un Komerclikumā noteiktajām prasībām.


"Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs mēnesī saņem 6138 eiro. Padomes priekšsēdētājam solīti aptuveni 30% no šīs summas, bet padomes locekļiem – līdz 90% no padomes priekšsēdētājam maksātās algas.

Padomes locekļu darba pienākumi iepirkuma nolikumā nav atrunāti.

Vēstīts, ka pirmais Īpašuma departamenta izsludinātais "talantu mednieku" iepirkums noslēdzās bez rezultātiem. Lai gan iepirkumā pieteicās divi pretendenti, tie neatbilda nolikumā izvirzītajām prasībām, tāpēc Iepirkumu komisija 18. martā izlēma iepirkumu izbeigt bez rezultāta.

Ziņots, ka "Rīgas satiksmi" šobrīd vada pagaidu valde. Tās priekšsēdētājs ir Ernests Saulītis, kurš dažādos amatos pašvaldībā strādā vairāk nekā 20 gadus, karjeru sākot kā pašvaldības policists, bet pēdējos gadus strādājot par Īpašuma departamenta galveno juristu un Nekustamā īpašuma pārvaldes priekšnieka vietnieku.

Mērs Nils Ušakovs (S) izraudzījās Saulīti starp palikušajiem četriem pagaidu valdes locekļiem. Viņa alternatīvas bija bijušais Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Armands Krūze, kā arī marta sākumā ieceltie pagaidu locekļi Juris Švanders no Rīgas domes Finanšu departamenta un satiksmes eksperts Jānis Meirāns. Taču Rīgas vicemērs Oļegs Burovs (GKR) pašvaldības galvai rekomendēja Saulīša kandidatūru.

Opozicionārs Vilnis Ķirsis (V) uzskata, ka Saulītis rada priekšstatu par Ušakovam lojālu cilvēku.

Lai gan šobrīd "Rīgas satiksmei" nav padomes, Ušakovs pēc pērn atklātībā nākušā iepirkumu korupcijas skandāla apņēmās tādas veidot gan "Rīgas satiksmē", gan citās pašvaldības kapitālsabiedrībās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Rīgas satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form