Deviņi jautājumi par bērnu veselību, kas kutina nervus vecākiem
Foto: Shutterstock

Būt vecākiem mūsdienās nemaz nav tik viegli. No televīzijas un datora ekrāniem jauno mammu un tētu virzienā veļas gūzma satraucošas informācijas, kas nereti izsit no sliedēm. Jā, un padomus dod visi, kuriem nav slinkums: draudzenes un labās tantītes uz soliņa pie mājas, kuras pāris minūšu laikā tavam bērnam noteiks kādu diagnozi. Un skaidrs, kā gan no tā visa nekrist panikā – tavam mazulim ir jau divi gadi, bet viņš nerunā teikumos? Kā saglabāt aukstasinību, kad bērns pēkšņi atteicies no gaļas vai piena?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Adme" piedāvā iepazīties ar deviņiem jautājumiem, kuri nomoka vecākus, piedāvājot arī uz pierādītiem faktiem balstītas atbildes.

Bērni grauž nagus, jo nervozē?


"Nervozs ieradums" – tā nagu graušanu nosauc psihologi. Un vēl piemetinot, ka bērni šo ieradumu bieži paņem līdzi arī pieaugušo dzīvē. Tomēr ārsti steidz mūs mierināt: nagu graušana nekādi nav saistīta ar psihiskām saslimšanām.

Šis ieradums var rasties arī absolūti mierīgam bērnam vienkārši garlaicības dēļ. Bet, protams, ka ieradums var norādīt arī uz trauksmi, uzmanības deficītu vai citām nepatikšanām. Aptuveni puse pusaudžu kaut reizi ir pamēģinājuši grauzt nagus, turklāt meitenes to dara biežāk nekā zēni.

Kad jāceļ trauksme? Visa sāls slēpjas tajā, ka ārsti paši nav tikuši skaidrībā, kur ir robežas starp normu un to, kas jau vairs nav norma. Acīmredzot, ja ieradums rada traumas pirkstu spilventiņiem, tad problēmu ignorēt nedrīkst.

  • Plašāk par šo un arī citiem nelāgiem bērnu ieradumiem lasi šajā rakstā.

    Deviņi jautājumi par bērnu veselību, kas kutina nervus vecākiem
    Foto: Shutterstock

Vai urīna nesaturēšana naktī ir slimība?


Urīna nesaturēšana naktīs ir viena no izplatītākajām problēmām pirmsskolas vecuma bērniem visā pasaulē, un šo bērnu vecāki visu laiku meklē izeju šai situācijai.

Mūsdienu pediatri ir pārliecināti, ka čurāšana gultā naktīs īsti nav uzskatāma par problēmu. Katrā ziņā līdz septiņu gadu vecumam. Enurēze nav slimība, bet traucējumi, ko radījuši fizioloģiski procesi (mazs urīnpūslis, impulsu nespēja nonākt no urīnpūšļa līdz smadzenēm utt). Vairumam bērnu enurēze pazūd, bet citiem nepieciešama ārsta palīdzība.

Kad jāsāk celt trauksme? Bērns gultā čurā septiņu gadu vecumā. Bērns atsācis čurāšanu gultā pēc vairāku mēnešu vai pat gadu "sausā perioda". Nakts enurēzi pavada sāpes, slāpes, mainās urīna krāsa vai bērns sācis krākt.

  • Vēl par enurēzi lasi šeit.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni
43475707
Bērndārznieka veselība
0
Bērndārznieks
43475461
Mazuļa veselība
0
Mazulis
43475719
Sākumskola
0
Skolēns
0
Urīna nesaturēšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form