Sabiedrība redz lielu sprādzienu, bet rezultāts izčākst – tā par skaļām krimināllietām finanšu jomā, kurās vēl nepieciešami uzlabojumi, izsakās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amata kandidāte Santa Purgaile. Piedāvājam noskatīties zīmīgākās atziņas un spilgtākos izteikumus no viņas intervijas "Delfi TV ar Jāni Domburu".

Purgaili par piemērotāko kandiāti FKTK vadītājas amatam jau septembra vidū atzina konkursa komisija, tomēr viņas apstiprināšana banku uzrauga amatā ir aizkavējusies partiju iebildumu dēļ. Nākamnedēļ, 22.oktobrī, jautājums par FKTK vadītāju iekļauts Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdes darba kārtībā, bet galīgais parlamenta balsojums varētu notikt jau ceturtdien.

Jau vēstīts, ka Purgaile intervijā “Delfi TV ar Jāni Domburu” pieļāva, ka politiķu šaubas par viņas nonākšanu FKTK vadītājas amatā saistītas ar partiju sponsoru bailēm, tomēr nenosauca ne konkrētus politiķus, ne sponsorus.

Tāpat ziņojām, ka Purgaile kritizēja FKTK līdzšinējo darbu naudas atmazgāšanas novēršanā, norādot, ka piespriestie sodi nav bijuši efektīvi banku atturēšanai. Viņa norādīja, ka situācija dažās bankās esot ļoti nopietni jāpārvērtē, tomēr konkrētās bankas nenosauca.

Vēstījām arī, ka Purgaile, nonākot FKTK vadītāja amatā, vēlētos pārbaudīt dokumentus, kuros fiksēti iemesli, kādēļ komisija neliedza “AB.LV Bank” likvidēt pašai sevi. Viņa norādīja, ka esot saņemti “vairāki signāli” gan no Latvijas izmeklētājiem, gan ASV, ka šāda pārbaude vajadzīga.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Citadele Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Latvijas Banka SEB
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form