Sadarbībā ar National Geographic
Sadarbībā ar National Geographic
Latvijā vadošais ziņu medijs “Delfi” meklē vietējos atklājējus – personības, kuras pēta, piedzīvo un izgaršo. Mūsu iedvesma ir globālā televīzijas kanāla “National Geographic” raidījumu vadītāji – cilvēki, kuru zinātkāre un piedzīvojumu gars paver pasauli plašāk. Seši pasaulē pazīstami atklājēji, 30 mūsu varoņi – balso katru nedēļu un saņem vērtīgas balvas.
Gordons Remzijs
Kategorija: pavārmāksla
Harismātiskais perfekcionists ar pipariem uz mēles raidījumā “Gordons Remzijs: neatklātās teritorijas” ved episkos ceļojumos, ļaujot ar šefpavāru kopā iepazīt dažādu valstu kultūru un tradicionālās garšas. Kurš vedīs mūs Latvijas izgaršošanas ceļojumā?
Balsošanas periods 17. 01. - 30.01.
No 17. janvāra līdz 6.martam balso par Latvijas atklājējiem sešās dažādās kategorijās un piedalies izlozē. Katrā balsojuma kārtā viens laimīgais saņems balvu saviem pasaules atklāšanas piedzīvojumiem – čemodānu ar suvenīriem no "National Geographic" un "Delfi". Projekta noslēgumā viens no visiem balsotājiem saņems galveno balvu – "iPhone 14".
Septiņās nedēļās no 30 Latvijas atklājējiem sešās dažādās "National Geographic" raidījumu vadītāju iedvesmotās kategorijās izvēlēsimies labākos, kuri pēc tam dosies Latviju izzinošā piedzīvojumā.
Kas notiks tālāk?
Gordons Remzijs
Kategorija: Pavārmāksla
Harismātiskais perfekcionists ar pipariem uz mēles raidījumā “Gordons Remzijs: neatklātās teritorijas” ved episkos ceļojumos, ļaujot ar šefpavāru kopā iepazīt dažādu valstu kultūru un tradicionālās garšas. Kurš vedīs mūs Latvijas izgaršošanas ceļojumā?
Balsošanas periods 17. 01. - 30.01.
Bērs Grills
Kategorija: Piedzīvojumi
Piedzīvojumu meklētājs un mūsdienu dēkainis, kurš raidījumā “Skrējiens savvaļā ar Bēru Grillu” izaicina slavenības izkāpt no savas komforta zonas un ļauties dabas aicinājumam. Holivudas spīdekļi, bijušais ASV prezidents un citas zvaigznes – viņa degsme nevienu neatstāj vienaldzīgu.
Balsošanas periods 31. 01. - 06.02.
Betānija Hjūza
Kategorija: Vēsture
Apbalvota, cienīta un apbrīnota – profesore un vēsturniece Betānija Hjūza šķirsta vēstures lappuses, savaldzinot ar stāstiem par senajām civilizācijām un Senās Ēģiptes valdnieces Kleopatras dzīves līkločiem raidījumos “Dārgumi ar Betāniju Hjūzu” un “Senās pasaules vērtīgākie dārgumi”.
Balsošanas periods 07. 02. - 13.02.
Mariana van Zellere
Kategorija: žurnālistika
Bezbailīgā žurnāliste raidījumā “Nelegālā tirdzniecība ar Marianu van Zelleri” izgaismo pagrīdes organizācijas, kontrabandas tīklus, narkokarteļus, melno tirgu un citus nelegālus veidojumus, kuros likumam nav nekāda spēka. Bailēm šeit nav vietas! Lai arī cik šokējoša būtu patiesība, tā ir jāatklāj.
Balsošanas periods 14. 02. - 20.02.
Heizens Audels
Kategorija:
Spēju pārvarēšana
Cilvēks, kurš džungļu biezokņos jūtas kā zivs ūdenī, jo izdzīvošanas iemaņas viņš apguvis no dažādām ciltīm. Raidījumā “Pirmatnējā izdzīvošana” kopā ar Audelu varam doties uz Amazones lietus mežiem, Vjetnamas džungļiem, Andu kalniem un citām pārapdzīvotības neskartām vietām, kur saujiņa cilvēku joprojām dzīvo pēc dabas likumiem un līdzsvarā ar tās procesiem.
Balsošanas periods 21. 02. - 27.02.
Alberts Lins
Kategorija: Zinātne
Zinātnieks, tehnoloģiju un vēstures entuziasts, kurš piedzīvojis gana daudz, lai patiesi novērtētu to, cik dārga ir dzīvība. Raidījumā “Zudušās pilsētas ar Albertu Linu” skatītāji godalgotā zinātnieka pavadībā tiek aizvesti īstenās dārgumu medībās, meklējot vēsturiskas vietas un zudušus objektus, ko apvij leģendas un nostāsti.
Balsošanas periods 28. 02. - 06.03.
Veidoja:
Autori: Kristīne Melne, Līga Švāne, Sabīne Košeļeva
Dizains: Oskars Dreģis
Izstrāde: Ervīns Malnačs
Projekta vadība: Ēriks Radželis
Mediju komunikācijas eksperts: Edgars Apermanis
Avoti:
Projektā izmantoti: attēli no National Geographic / Walt Disney arhīva; fotogrāfijas no vietnes momenti.lv (fotogrāfi – Kristaps Ungurs, Jūlija Millere).
Projekts sadarbībā ar:
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.