Fоtо: Shutterstock
Runājot par attiecībām, daudziem ir bijusi neveiksmīga, bet acis atveroša pieredze par to, kā nevēlamies, lai izskatās mūsu nākotne un ģimenes dzīve. Taču vien retais spēj no šīs pieredzes tūliņ mācīties un to padarīt par pirmo un arī pēdējo reizi. Rūgtā patiesība ir tāda – cilvēkiem ir tendence idealizēt citus, tādējādi neapzināti it kā bloķējam visus sarkanos signālus, kas aicina attiecības izbeigt. Tomēr tas nenozīmē, ka šo signālu nav – ir tikai jākļūst vērīgākiem.

Jā, tiesa – tu, esot attiecībās, vari nepamanīt pazīmes, kas vēsta – attiecības jāpārtrauc, bet gan tās skaidri ieraudzīt vien tad, kad jūsu savienība jau ir pārtraukta. Lai par to pārliecinātos, vērts sev uzdot jautājumu: cik reižu esmu domājusi par bijušajiem un, to darot, radies jautājums: ''Ko es tobrīd domāju?''

Iemīlēšanās vai aizraušanās var būt skaista. Taču nereti mēs iemīlamies idejā par to, kādam vajadzētu būt ideālajam partnerim vai attiecībām, nevis realitātē. Tāpat nereti izjūtam vēlmi turēties pie attiecībām, ja tajās esam daudz ieguldījušas, piemēram, finansiāli vai emocionāli. Un laiks patiesi ir vērā ņemam faktors: ja ar vienu partneri esi bijusi kopā jau ilgus gadus, var rasties sajūta – nespēj iedomāties dzīvi bez viņa.

Taču, ja tu esi attiecībās, kas tev vairs nenāk par labu, ir vērtīgi pievērts uzmanību sarkanajiem signāliem, kas var vēstīt – laiks attiecības pārtraukt. Iespējams, signālus uzreiz nepamanīsi, bet par tiem var liecināt arī tavas sajūtas, piemēram, enerģijas trūkums, panīkums, apjukums un citi faktori.

Ja kāda tava iekšējā balss it kā mēģina pateikt, ka tavas un partnera attiecības ir palikušas neveselīgas, turpmāk iepazīsties ar portāla ''Elite Daily'' ekspertu uzskaitītajām pazīmēm, kurām pievērst uzmanību un kas var vēstīt – laiks attiecības izbeigt.


Partnerim ir nosliece uz sarkasmu

Fоtо: Shutterstock
Ne viss sarkasms veido neveselīgas attiecības. Taču, ja tavam partnerim ir tieksme runāt ar tevi noniecinoši, nenopietni, izmantojot sarkasmu, un ja jau vairākkārt esi ar viņu runājusi par to, ka nespēj to pieņemt un tas jāpārtrauc, bet nekas nav mainījies, ļoti iespējams, ir laiks attiecības izbeigt.

Psiholoģijas doktore Daniele Foršī skaidro – ir svarīgi prast noteikt, vai pret tevi vērstais sarkasms ir vai nav lielākoties kritisks un tā izteiksmē neparādās pārākuma sajūta. Protams, jāņem arī vērā, ka katra pāra starpā valda specifiska un tikai tam raksturīga humora izjūta. Tomēr, ja humors ir augstprātīgs, pat pārspīlēts, visticamāk, ir pienācis brīdis pārskatīt jūsu savienību.


Partneris ir noraidošs

Fоtо: Shutterstock
Runājot par attiecībām, nepieciešams saprast, ka katrs pāris un viņu savienība ir atšķirīga. Tāpat ir arī pavisam normāli, ka kādā brīdī attiecībās iestājas šķietami nepārvaramas grūtības, it īpaši tad, ja kopā esat jau ļoti ilgu laiku. Tomēr, ja tavs partneris it kā noraida tavu klātbūtni un necienīgi pret tevi izturas, iespējams, tev sev jājautā, vai no šīm attiecībām saņem visu, ko vēlies saņemt.

Foršī skaidro – aizraušanos var tulkot kā pastāvīgu un patīkamu uzvedību. Ja runājam par to, kā atpazīt noraidošu attieksmi – ja tavs partneris attiecību sākumā nespēja ne dienu iztikt bez laba rīta vēlējumiem, bet tagad var iztikt pat vairākas dienas bez saziņas, iespējams, ir pienācis laiks pārrunāt, kā tas liek tev justies. Savukārt, ja partneris arī pēc sarunas nemaina savu uzvedību un joprojām izturas noraidoši, vislabāk attiecībām teikt ardievas.


Attiecībās valda meli

Fоtо: Shutterstock
Ja partneris nepārtraukti melo tev vai tu esi spiesta melot viņam, lai tikai neizsauktu otra dusmas, laiks pārtraukt viens otru maldināt un par to izrunāties. Tāpat jāņem vērā, ka arī šķietamie nelielie un ''baltie'' meli ar laiku var sakrāties. Savukārt dienas beigās atklāta un godīga komunikācija ir spēcīgas saiknes pamatā.

Psiholoģe Polete Šērmane stāsta: ''Ja jūti, ka otrs nestāsta tev taisnību, lūdz viņam izstāstīt visu, par ko otrs nav bijis godīgs, un atklāj, kā tas liek tev justies.'' Savukārt, ja tavs partneris pat šādā brīdī nespēj būt atklāts un noliedz jebkādus melus, iespējams, ir pienācis īstais brīdis pārrunāt jūsu attiecību nākotni.

Rakstos zemāk vari izlasīt plašāk par tēmu – meli:Partneris bijis neuzticīgs

Fоtо: Shutterstock
Tas, vai tu un tavs partneris pēc neuzticības otram nolemjat palikt kopā un strādāt pie jūsu attiecībām, ir pilnībā atkarīgs no jums. Tomēr, ja partneris kaut kad pagātnē ir tevi krāpis un joprojām ''tur tevi tumsā'' par dažādiem viņa dzīves notikumiem un darbībām, iespējams, nepieciešams izvērtēt gan tavas, gan otra prioritātes.

Pēc neuzticības godīgumam un atklātībai parādās jauna nozīme un tie kļūst svarīgāki, nekā bija iepriekš. Jebkādiem centieniem mēģinot uzzināt patiesību, mēs cenšamies atgūt kontroli, pārliecību un saprātu. Izšķirošais solis, kas bieži vien tiek atstāts novārtā, ir godīguma pieprasīšana ne tikai no partnera, bet arī it īpaši no sevis. Tāpēc pēc partnera neuzticības jautā sev: ''Vai es vēlos turpināt šādas attiecības? Vai es vēlos riskēt, nezinot, vai tas nevar atkārtoties?'' Savukārt meklējot atbildes, nemelo pati sev.

Rakstos zemāk vari izlasīt plašāk par tēmu – neuzticība:Esat viens no otra izauguši

Fоtо: Shutterstock
Tas ir dabiski, ja cilvēki viens no otra sāk atsvešināties – kopīgās intereses var mainīties, mērķi var attīstīties un dzīves ceļi var atšķirties. Ja tev radusies sajūta, ka tā noticis ar tevi un tavu partneri, labākais, ko vari darīt, ir ar viņu par to runāt. Šādā gadījumā godīga izturēšanās gan pret sevi, gan partneri ir vislabākā rīcība.

Savstarpējā ķīmija, kuru ar partneri jūtam attiecību sākumā, nāk no aizraušanās un adrenalīna, ko savukārt izraisījusi jauna cilvēka satikšana un izaicinājums otram atvērties un ar otru dalīt sevi. Taču, ja jūs abi attiecībās nemācaties un kopā ar tām neaugat, ar laiku tajās var iestāties stagnācija un garlaicība, jo attiecību sākuma endorfīni un savstarpējā ķīmija ir noplakuši. Arī tas var būt iemesls attiecību pārrāvumam.

Taču atceries – ikvienas attiecības ir unikālas un atšķirīgas. Ja savās novēro kādu no iepriekš minētajām pazīmēm, tikai no tevis ir atkarīgs tas, vai tu izvēlies kopā ar savu partneri strādāt pie tā, lai visu vērstu par labu. Tomēr zini – tev nekad nevajadzētu darīt neko tādu, kas apdraud tevi, piemēram, palikt toksiskās un vardarbīgās attiecībās... Un, ja centieni izrunāties dienas beigās nenes nekādus rezultātus un abi attiecībās esat tur, kur bijāt līdz šim, iespējams, ir laiks apsvērt savienības beigas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !