Foto: Shutterstock

Šī gada "Eirovīzijas" dziesmu konkursa norises vieta burvīgā Malme ir ideāla pilsēta konkursa rīkošanai. Tā dēvēta par Zviedrijas radošuma centru ar plaukstošu kultūras dzīvi, kurā savijas senatne un mūsdienas. "Eirovīzijas" laikā Malmē tiks priecēti apmeklētāji un mūzikas fani ar pasākumiem pašā dziesmu konkursa ciematā, īpašām izstādēm "ABBAWorld" muzejā, taču ne tikai tāpēc ir vērts apmeklēt pilsētu. Prāmju operatora DFDS ceļojumu eksperti apkopojuši piecus iemeslus, kādēļ Malme ir izcils galamērķis pavasarīgām brīvdienām.

Eirovīzijas ciemats – konkursa enerģijas piesātinājums

Neatkarīgi no tā, vai dodaties uz "Eirovīzijas" dziesmu konkursu vai vienkārši baudāt pilsētas atmosfēru, "Folkets park" ir vieta, kas noteikti jāiekļauj savos ceļojuma plānos. Parkā atradīsies "Eirovīzijas" ciemats, kur konkursa dalībnieki sāks rosīties jau 4. maijā – notiks dažādas tikšanās, pasākumi un koncerti. Tā būs lieliska vieta, kur sajust mūzikas ritmus un vērot, kā atdzīvojas "Eirovīzijas" dziesmu konkurss.

Foto: Shutterstock

Turklāt zviedru supergrupa "ABBA" šogad noteikti būs galvenajā lomā, atzīmējot 50 gadus kopš uzvaras "Eirovīzijā" ar dziesmu "Waterloo". Svinot šo zelta jubileju, muzejs "ABBAWorld" konkursa laikā vērs durvis grupas "ABBA" faniem. Tajā varēs aplūkot neskaitāmus eksponātus, kas atspoguļo supergrupas gadu desmitiem ilgās karjeras sasniegumus. "Pop-up" muzejs būs atvērts apmeklētājiem no 29. aprīļa un aicinās aplūkot izstādes Malmes centrā. Bērniem līdz sešu gadu vecumam ieeja ir bez maksas, savukārt pieaugušajiem ieejas biļetes cena ir sākot no 239 Zviedrijas kronām (aptuveni 20 eiro).

Piedzīvojums garšu pasaulē – Malmes tirgū

Malmes garšu tirgū iespējams aplūkot un nobaudīt neparastākos produktus, kas pārsteigs pat pieredzējušus gardēžus. Tirgū vienkopus atrodami tādi gastronomiski pārsteigumi kā tradicionālās gaļas delikateses, kas pagatavotas pēc sentēvu metodēm un unikālas jūras veltes, ko nevar nogaršot nekur citur – jūras zeltplekstes, kas tiek zvejotas tikai paisuma un bēguma laikā Zviedrijas krastos. Papildus tam var nobaudīt arī olīveļļā ceptas falafeles, korejiešu ielu ēdienus, vietējos ķiplokus un svaigi gatavotu kazas jogurtu.

Protams, tirgū ir padomāts arī par zviedru tradicionālās "Fikas" baudīšanu – svaigi ceptas zviedru smalkmaizītes "spettekaka" un kafija gastro tirgū garšos īpaši labi pēc aktīvi pavadītas dienas.

Foto: Publicitātes foto

Gardēžu ļaunākais murgs – "Pretīgo ēdienu muzejs"

Malmē ir viens no neparastākajiem muzejiem ne tikai Zviedrijā, bet arī pasaulē – "Pretīgo ēdienu muzejs". Muzejā apskatāmi aptuveni 80 pārtikas produkti, kas tiek dēvēti par vispretīgākajiem, piemēram, raudzēta siļķe no Zviedrijas, nogatavināta haizivs no Islandes, siers ar tārpiem no Sardīnijas un citi ēdieni. Drosmīgie apmeklētāji novērtēs iespēju sajust un nogaršot kādu no šiem bēdīgi slavenajiem ēdieniem. Pieaugušajiem ieejas biļetes cena ir sākot no 220 kronām (aptuveni 19 eiro), taču bērniem – tikai 75 kronas (aptuveni 6.50 eiro).

Foto: Shutterstock

Malmes arhitektūra un pilsētas simboli

Malmē ir gan vēsturiskā vecpilsēta ("Gamla Staden"), gan jaunais "Västra Hamnen" rajons – tā ir īsta pērle arhitektūras un dizaina cienītājiem. No pirmā acu uzmetiena pilsēta izskatās kā vēsturisku un modernu arhitektūras elementu sajaukums, taču tieši tas padara to tik aizraujošu tūristiem. Malmē 16. gadsimta "fachverku" nami atrodas līdzās jūgendstila ēkām – varat aplūkot rezidences no karaļa Kristiāna IV valdīšanas laikiem un diskutēt par postmoderno arhitektūru, aplūkojot ēkas, kas būvētas no stikla un betona.

Tomēr pilsētas simbols ir "rotējošais" debesskrāpis – izteiksmīga izskata ēka, kas paceļas virs pilsētas. Šis 54 stāvus augstais debesskrāpis ir veidots tā, lai grieztos ap savu asi, līdzīgi rotējošam cilvēka rumpim.

Ģimeniski piedzīvojumi zaļajās oāzēs un veloceļos

Tāpat neaizmirstiet iepazīt Malmes jeb "parku pilsētas" zaļās oāzes, kas nodrošina patīkamu kontrastu pretstatā pilsētas kvartāliem. Dārzu entuziastiem piemērotākais būtu "Slottsträdgården", bet "Pildammsparken" ar savu 45 hektāru platību piedāvā perfektu vietu piknikam un dabas baudīšanai.

Parki ir savstarpēji saistīti ar kanālu tīklu, pa kuru var pārvietoties ar laivu, kruīza kuģi vai ūdens velosipēdu. Turklāt Malme ir slavena ar savu ideālo infrastruktūru velosipēdistiem – tajā ir vairāk nekā 500 km veloceliņu, un tā pastāvīgi ierindojas starp velosipēdistiem draudzīgākajām pilsētām pasaulē.

Foto: Shutterstock

Prāmis – ērtākais risinājums ceļojumam uz Zviedriju

Šī gada Eirovīzijas pilsētas priekšrocība ir ne tikai tās atmosfēra, bet arī izdevīgā atrašanās vieta. Tā atrodas tikai 150 km attālumā no Karlshamnas ostas, kas ir viegli sasniedzama nakts braucienā no Klaipēdas. DFDS prāmju pārvadātājs piedāvā regulārus maršrutus no Klaipēdas Lietuvā uz Karlshamnu Zviedrijā, ļaujot ceļotājiem ne tikai baudīt rāmās jūras brauciena romantiku, bet arī pārvadāt savu transportlīdzekli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!