Foto: Publicitātātes foto
Šogad konkursā "Limbažu novada sakoptākā sēta 2023" tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 35 pieteikumi. Īpašumi tika vērtēti četrās kategorijās, "Delfi" vēsta Limbažu novada pašvaldība. Un īpašumi nudien pārsteiguši ar sakārtotajiem apstādījumiem un unikālajām idejām.

Šī gada jūnijā ikvienam bija iespēja pieteikt savu, drauga vai kolēģa īpašumu konkursā. Tā mērķis ir ne tikai apzināt sakoptākos īpašumus, bet arī veicināt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību kultūrvides, ainaviski labiekārtotas vides un videi draudzīgas dzīves veidošanu Limbažu novadā.

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs izteica pateicību konkursa rīkotājiem un atbalstītājiem, kuri ar savu enerģiju noticēja konkursa nepieciešamībai, īpaši, Limbažu novada domes deputātei Regīnai Tamanei. Viņš uzsvēra, ka visi konkursa nominanti ir veiksmīgs piemērs sabiedrībai: "Idejas un domas, kas tiek realizētas sakoptajos pagalmos un dārzos, nav tikai saimnieku sētas enerģija, tā soli pa solītim lēnām izplūst tālāk un nokļūst arī pie citiem, padarot mūsu mazo Limbažu novada pasaulīti kopā skaistāku un skaistāku."

Nominācijā "Sakoptākā ražojošā lauku sēta"

1. vietu saņēma saimniecība "Ielejas" Braslavas pagastā, kur saimnieko Ruta un Boriss Onofrijčuki. Saimnieki nodarbojas ar piena lopkopību, audzē stādus, tomātus un gurķus pārdošanai. Brīvajā laikā saimniece cepot arī ļoti garšīgas un skaistas tortes.

Foto: Publicitātes foto

2. vieta – saimniecībai "Liepiņas" Brīvzemnieku pagastā, kur saimniece Inese Grasberga ikdienā rūpējas par gandrīz 180 dažādu vecumu jaunlopu un slaucamo govju ganāmpulku. Saimniecībā var aplūkot arī vecos darbarīkus un senlietas, kuru saglabāšana ir viena no saimnieces aizraušanām.

3. vietu ieguva saimniecība "Atvari" Liepupes pagastā, kur saimniece Inguna Zvīne nodarbojas ar puķu stādu audzēšanu. Sezonā tiekot izaudzēti vairāki tūkstoši visdažādāko vasaras puķu. Otrs peļņas avots ir paliela dējējvistu saime.

Foto: Publicitātes foto

Nominācijā "Sakoptākā lauku sēta"

1. vietu saņēma saimniecība "Elfijas'' Limbažu pagastā, kur no 2004. gada saimnieko Karīna Alute un Zigmunds Zauls. Kā stāsta saimnieks, agrāk skaisti iekoptajā dārzā, ko vērtēšanas komisija salīdzināja ar Likteņdārzu, bijis tikai mežs. Laikam ejot, ir uzcelta māja, pirtiņa, iekoptas puķu dobes un omulīga atpūtas vieta ezera krastā, sastādīti jauni koki – pārsvarā skujkoki, un krūmi. Dārzā apskatāmas vairāk nekā 500 šķirņu hostas, ko iespējams arī iegādāties.

Foto: Publicitātes foto

2. vietu – saimniecība "Mikas" Staiceles pagastā, kur ikdienā saimnieko Māra Rutkovska, bet brīvajos brīžos sabrauc un rosās visa plašā saime – padsmit cilvēku. Īpašuma dokumenti ģimenei ir pieejami ne tikai elektroniski, bet arī saglabājušies oriģināli, kas rakstīti uz pergamenta ar tinti. Plaši koptajā dārzā ir pieejami 3000 hortenziju stādi ar 50 šķirnēm, 300 peonijas un ap 200 rozēm.

Foto: Publicitātes foto

3. vietu – saimniecība "Ozoliņi" Katvaru pagastā, kur mundrā un dzīvespriecīgā saimniece Velta Ludviga, neskatoties uz cienījamo vecumu, dārzus iekopj viena pati jau vairāk nekā 20 gadus.

Nominācijā "Sakoptākā daudzdzīvokļu māja"

1. vieta piešķirta namam Krišjāņa Barona ielā 3 Ainažos. Lai apsaimniekotu teritoriju un daudzdzīvokļu namu, ir izveidota arī biedrība "Zaļā māja", kas piesaista līdzfinansējumu labiekārtošanai, piedaloties dažādos konkursos un projektos.

Foto: Publicitātes foto

2. vieta - namam Krišjāņa Valdemāra ielā 93 Ainažos, kas īpaši izceļas ar puķu podu izrotātajiem balkoniem. Labiekārtotajā pagalmā ir smilšu kaste bērniem, basketbola grozs pusaudžiem un soliņš atpūtai.

3. vieta – namam Kalēju ielā 7a Alojā, kur 12 dzīvokļu mājas teritorijas un apstādījumu iekopšanā iesaistās visi tās iemītnieki.

Foto ieskats skaistākajos īpašumos:

Pateicības rakstus par sirdsdarbu sakoptas vides veidošanā saņēma 17 nominanti, kuru dārzi un pagalmi priecēja ne mazāk kā godalgoto vietu ieguvēju īpašumi. Ar citām nominācijām un skaistāko īpašumu saimniekiem vari iepazīties, klikšķinot šeit.

LLKC Limbažu biroja vadītājs Aigars Legzdiņš apbalvošanas ceremonijā teica, ka, viņaprāt, nominācija "Ražojošā lauku sēta" ir pati sarežģītākā, jo pirmais, kas nāk prātā, domājot par lauksaimniecību, ir traktori, tehnikas, ražošanas ēkas, liellopu ganāmpulki. Bet, lai to visu apvienotu un izveidotu skaistu un sakoptu apkārtējo vidi, ir nepieciešama ne tikai iedvesma, bet arī ļoti, ļoti daudz darba. "Nešaubos, ka latviešiem tas ir iedots gēnos, un ceram, ka ar šī konkursa palīdzību spēsim latviešu gēnus celt gaismā, un Latvija paliks arvien skaistāka," novēlēja Legzdiņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!