Piecas suņu šķirnes, kas piemērotas senioriem. Iesaka kinologs
Foto: Shutterstock

Cilvēkam mūža nogalē bieži rodas vēlme pēc četrkājainā drauga, jo bērni ir izauguši un līdz ausīm iekšā katrs pats savā dzīvē. Kādas šķirnes suni vislabāk izvēlēties, jautājām kinologam Leonam Markelovam.

"Man negribētos nevienam uzspiest, ka jāņem tieši tādas vai citādas šķirnes suns. Varu tikai ieteikt suņus, kas labi pielāgojas saimnieka dzīvesveidam un aktivitātes līmenim. Seniori ir ļoti dažādi, tādēļ arī suns katram var patikt pilnīgi citāds," skaidro kinologs.

"Pilnīgi iespējams, ka kāds seniors izvēlēsies kaukāzieti un tieši tas viņam šķitīs vislabākais suns, kāds vien var būt. Ja Kaukāza aitu suns netiek piesiets ķēdē, kas ļoti sabojā ikviena suņa raksturu, un tiek pareizi audzināts – kāpēc ne?!"

Leons Markelovs skaidro, ka suņa izvēle ir atkarīga no cilvēka dzīvesveida, aktivitātes līmeņa, veselības stāvokļa un daudziem citiem faktoriem.

Kinologs senioriem iesaka izvēlēties kucīti, jo tās pašas par sevi ir mierīgākas, nosvērtākas un arī jūtīgākas, varētu pat teikt, cilvēciskākas. "Ar kucīti senioram noteikti būs vieglāk. Un, ja nav plānots gādāt kucēnus, vislabāk mīluli sterilizēt. Arī tas padara suni rāmāku."

"Tikai nevajag pirkt sunīti savai sirmajai māmuļai vai tētiņam, pirms tam nepakonsultējoties ar cilvēku. Diemžēl gadās, ka bērni uzdāvina suni, bet vecais cilvēks mājdzīvnieku nemaz nav gribējis, jo labāk izvēlas paslinkot pa māju. Vēl trakāk, ja vecītis vai večiņa nemaz nespēj par dzīvnieku pienācīgi parūpēties. Jāatceras – suns tas ir kompanjons vismaz uz 15 gadiem. Par viņu jārūpējas, jāaudzina, jāved ārā," aizdomāties aicina kinologs.

"Tajā pašā laikā jāatzīmē, ka ir zinātniski pierādīts – suns ievērojami pagarina cilvēka mūžu. Vismaz par pieciem vai desmit gadiem. Sirdsdarbība un asinsrite ir labāka, jo suns liek kustēties. Ikviens cilvēks pēc būtības ir slinks, labprātāk vakarā iekārtojas pie televizora, nevis iziet pastaigāties svaigā gaisā. Suns to piespiež darīt vismaz trīs reizes dienā.

Manam draugam bija trīs infarkti, taču tad sieva viņam uzdāvināja suni. Tagad jūtas labi, problēmas ar sirdi vairs nav atkārtojušās. Domāju, ja viņam nebūtu tas suns, cilvēks, iespējams, jau būtu zem zemes."

Leons Markelovs iesaka, pirms iegādāties kādas šķirnes suni, ievākt par to pēc iespējas vairāk informācijas. Uzzināt, cik aktīvs ir suns, kāda kopšana tam nepieciešama, vai tas, piemēram, nerej pārāk skaļi un daudz.

Comment Form