Bīgls – aizrautīgs piedzīvojumu meklētājs ar izcilu degunu un skanīgu balsi
Foto: PantherMedia/Scanpix

Bīgla raksturs un īpatnības

Viena no bīgla raksturīgākajām iezīmēm – skanīgā riešana. Šo šķirni dēvē par vienu no skaļākajām. Par klusiem bīglus tiešām ļoti grūti nosaukt – šo suņu balssaitēm piemīt unikāla vibrēšanas spēja. Tas ļauj bīgliem izdot pilnīgi atšķirīgas skaņas atšķirībā no vajadzības un situācijas.

Kad bīgls ir briesmās vai kaut ko vēlas, tas rej tāpat kā visi citi suņi, bet, kad dzen pēdas, riešanu papildina savdabīga gaudošana, ar ko tas ziņo, ka ir uzostas truša pēdas. Savukārt, kad sunim ir skumji vai garlaicīgi, tas spēj ikvienu pārsteigt ar savu gaudošanas talantu. Reizēm šos suņus dēvē par "dziedošajiem bīgliem".

Mednieku vidū visos laikos augstu tikusi vērtēta spēja salasīt bīglu kori, kur pārstāvētas dažāda augstuma balsis. Ja bīglu iegādājas par mājas mīluli, skaļā riešana var traucēt kā pašiem, tā kaimiņiem, tādēļ ir ļoti būtiski sunim mācīt apvaldīt riešanas un gaudošanas uzliesmojumus. Tas gan, īpaši, kamēr suns vēl mazs, var nebūt viegli.

Bīgls – aizrautīgs piedzīvojumu meklētājs ar izcilu degunu un skanīgu balsi
Foto: Rich Renomeron / cc

Bīgli ir labestīgi, rotaļīgi, dzīvespriecīgi, ļoti aktīvi un sabiedriski suņi, kas spēj sadraudzēties, var teikt, ar jebkuru cilvēku. Šiem suņiem ir ļoti stabila psihe, viņi ir ļoti mīloši un dievina lielas kompānijas.

Šie suņi ir ļoti izturīgi un ātri pielāgojas jaunai videi un apstākļiem. Bīgli ir nemiera gari, kas ir dzimuši meklēt piedzīvojumus, jebkurā brīdī gatavi traukties pakaļ kādai smaržai vai objektam, kas tos piesaistījis. Sekojot smaržai pa pēdām, bīgls var aizskriet nezināmā virzienā un mērot ļoti lielu attālumu – tas šiem suņiem vienkārši ir asinīs, tādēļ tie rūpīgi ir jāpieskata.

Bīgls ir piemērots aktīvam cilvēkam, kas ir gatavs karu dienu ilgi staigāt un spēlēties ar savu mīluli. Ja bīglam trūkst fizisku aktivitāšu, viņš savu kūsājošo enerģiju liek lietā, darot dažādas palaidnības, piemēram, graužot dažādus priekšmetus, apavus un mēbeles.

Šīs šķirnes pārstāvji dievina staigāt, skraidīt un peldēt, ja viņiem tiek dota tāda iespēja.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form