Suns, kuru franču armija izmantoja pasaules karos – čaklais boserons
Foto: Shutterstock

Boserons, ticams, nebūs tā suņu šķirne, par kuru ir bieži dzirdēts un kuru pārstāvji ir satikti teju vai uz katra stūra. Taču jau vēsturiski boseroni izveidojušies kā lieliski darba suņi ar teicamām prasmēm. Turklāt ļoti interesants ir arī suņu kažoka krāsojums – tajā vienmēr konkrētās vietās jābūt brūnām nokrāsām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prātojot, kur suns radies, un redzot šķirnes nosaukuma rakstību angļu valodā ("Beauceron") vai franču valodā ("Berger de Beauce"), rodas nojausma – boserona dzimtene ir Francija, turklāt reģions, kur tas radies, arī ir iekļauts šķirnes nosaukumā. Bose reģions ir vieta, kur nosakāma ganu suņa izcelsme.

Šī šķirne vēsturiskos dokumentos pieminēta jau 1578. gadā. Savukārt 1863. gadā Pjērs Menīns definējis divas dažādas ganu suņu šķirnes, no kurām viena bija briārs – garspalvainais suns, bet otra, kuras pārstāvim ir īss kažoks, bija boserons. Tajā pašā gadā boserons pirmo reizi izstādīts Parīzē, taču pagāja pāris desmiti gadu, kamēr izveidoja pirmo ganu suņu klubu, kurā tika iekļauts gan briārs, gan boserons.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form