Polijas zemienes aitusuns, kuru reiz iemainīja pret aunu
Foto: Shutterstock

Iespējams, redzot šo sunīti, teiksi, ka tas taču ir parasts jauktenītis! Taču tā vis nav, jo Polijas zemienes aitusuns ir atsevišķa suņu šķirne ar savu vēsturi, turklāt tā ir viena no senākajām šķirnēm Polijā, kur to uzskata par tādu kā sava veida nacionālo simbolu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tie, kuri, izdzirdot šīs šķirnes nosaukumu, nodomās, ka suns noteikti radies Polijā, nepavisam nebūs kļūdījušies. Polijas zemienes aitusuns ir sena suņu šķirne, radusies šajā valstī, lai arī ārēji varētu šķist, ka šis mīlulis ir kāds jauktenītis.

Polijas zemienes aitusuns, kuru reiz iemainīja pret aunu
Foto: Shutterstock

Suņi raksturoti kā lieliski darba dzīvnieki, kuru rakstura īpašības ļauj viņiem piedalīties ne tikai ganībās, bet arī dažādās paklausības un adžiliti sacensībās. Suns ir apķērīgs un draudzīgs, un iekļausies dažādās ģimenēs. Tiesa, nepieciešams visai stingrs un nelokāms saimnieks, lai suns, kas radis arī darbam vienatnē, neņemtu visroku un klausītu ģimenes locekļiem. Sadzīvē mīlīgā izskata sunītis ir gudrs, mīlīgs un tolerants mājdzīvnieks pret ikvienu, kas saprot, ka arī sunim var būt savs viedoklis. Tie, kuri vēlas uzņemties rūpes par klēpjsunīti, Polijas zemienes aitusuns gan, ticams, nebūs labākā izvēle.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form