Vācu baronu mīlulis – hofavarts, kurš gandrīz pavisam izzuda
Foto: Shutterstock

Hofavarts ir viena no vecākajām suņu šķirnēm, kas radusies Vācijā. Lai arī suņi novēroti jau gadsimtiem tālā pagātnē, pirms aptuveni 100 gadiem sākts rūpīgs darbs pie šķirnes atjaunošanas. Paskatoties uz šiem dzīvnieciņiem, noteikti prātā nāks ne viens vien salīdzinājums ar citu šķirņu pārstāvjiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai arī par šo suņu šķirni noteikti dzirdam nesalīdzināmi retāk nekā par vācu aitu suni, hofavarts tiek minēts kā ļoti sens darba suns, kas radies Vācijā. Ārēji tā iezīmes varētu atgādināt, piemēram, Bernes ganu suni, un ar šo minējumu greizi nošauts gan nebūs. Suņu entuziastu dēļ, cenšoties atjaunot šķirni, kas savulaik gandrīz pilnībā izzudusi, Bernes ganu suns tik tiešām izmantots vairāku suņu krustošanā, tāpēc, iespējams, nezinātājs hofavartu varētu nosaukt citas suņu šķirnes vārdā. Taču arī hofavarts pelnījis saņemt uzmanību un ievērību.

Vācu baronu mīlulis – hofavarts, kurš gandrīz pavisam izzuda
Foto: Shutterstock

Interesanti, ka suņu prasmes jau iekodētas šķirnes nosaukumā. Hofavarts (hovawart) tulkojumā no senās vācu valodas apzīmē sētas sargu, tādējādi uzsverot suņa lieliskās darba spējas un virzienus, kādos saimnieks savu mīluli var nodarbināt.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form