Kāpēc suņiem patīk rakņāties pa atkritumu tvertnēm
Foto: Shutterstock

Nereti suņu saimnieki novēro, ka viņu mīlulis rosās pa atkritumu maisu, cenšoties izvilkt no tā kādu papīra gabalu. Kāpēc tā notiek? Atbildi uz šo jautājumu rod "Vetstreet".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzīvnieku speciāliste Vailani Sanga (Wailani Sung) raksta, ka galvenokārt iemesls ir visai saprotams un pamatots. Proti, suņi vēlas izvilkt kādu atkritumu tvertnē izmestu iepakojumu tāpēc, ka tas joprojām smaržo pēc ēdiena. Reizēm izmestajos iepakojumos būs palicis vēl kāds gabaliņš no pārtikas, piemēram, neliels daudzums pastētes vai gaļas atgriezumi, kas suni būs ieinteresējuši. Tāpēc četrkājainais draugs, sajutis gaļas smaržu, dosies noskaidrot, vai atkritumos nav kas tāds, ko viņš varētu arī apēst.

Taču mēdz būt arī tā, ka tvertnē ir tikai papīri un salvetes, kā arī citi pavisam tukši iepakojumi. Zināms, ka suņiem patīk grauzt dažādas lietas un saplosīt papīru, tāpēc arī atkritumos atrodamie objekti var suni ieinteresēt. Vai tas būtu konfekšu papīrs, baltās salvetes vai, iespējams, plastmasas pudele, tas viss var nonākt suņa redzeslokā. Turklāt suns šīs lietas varētu būt noskatījis no saimnieka, kurš tikko tukšos iepakojumus ir izmetis. Tāpēc tiem saimniekiem, kuri jau zina, ka viņu mīlulis dosies atkritumu tvertnes izpētē, pēc iepakojuma izmešanas vajadzētu pavērot, ko viņu mīlulis dara. Ja suņuks joprojām dodas tvertnes virzienā, jāaizrāda sunim, ka tā darīt nedrīkst. Pēc pirmās reizes tas var arī neizdoties, taču atkārtots atgādinājums noteikti nenāks par ļaunu. Ar laiku dzīvnieks sapratīs, ka atkritumos viņam nav nekā meklējama.

Kāpēc suņiem patīk rakņāties pa atkritumu tvertnēm
Foto: Shutterstock

Sanga min pieredzi no savas praktiskās darbības, kad suns pa atkritumiem rakājies rakstura problēmu dēļ. Visbiežāk dzīvnieki tā dara gadījumos, kad viņu saimnieki savus mīluļus ilgstoši atstāj vienus un nevelta suņiem pietiekami lielu uzmanību. Tad nav tik liela nozīme tam, kādus priekšmetus suns no tvertnes ir izvilcis, kā tam, ka viņš vispār ir to darījis. Izvelkot dažādus iepakojumus, suns var censties pievērst sev uzmanību, ko saimnieks noteikti arī izdarīs, redzēdams atkritumu tvertnes saturu uz grīdas un, iespējams, arī citās istabās.

Nevar noliegt, ka suns var būt gluži vienkārši izbadējies, ja viņa ēšanas laiks vēl nav pienācis. Taču var būt arī problēmas ar kuņģi, kuras suņuks centīsies atrisināt, reizēm apēdot pat neēdamas lietas. Tāpēc saimniekam der apdomāt, vai ar suņuka veselību viss ir kārtībā, ko noteikt palīdzēs veterinārārsts.

Kā rīkoties, lai suns tik bieži nedzīvotos pa atkritumu maisu? Ja tvertne atrodas dzīvniekam viegli pieejamā vietā, vērts to pārvietot, piemēram, aizveramā plauktā zem izlietnes. Tādējādi sunim būs krietni jāpacenšas, lai plauktu atvērtu, un, iespējams, luste parakņāties pa atkritumiem pāries pati no sevis. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka mīlulim jāpiedāvā kopīgas aktivitātes, jo, kā jau minēts, atkritumu tvertnes satura izvilkšanai uz grīdas iemesls varētu būt arī nepietiekama uzmanība un rūpes no saimnieka puses.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form