Piecas suņu apmācības metodes, kuras mūsdienās vairs neizmanto
Foto: Shutterstock

Katra suņa dzīvē liela nozīme ir apmācībai. Tai pat nav jābūt mērķtiecīgai suņa trenēšanai, lai piedalītos dzīvnieku sacensībās, jo arī ikdienā mīluļa paklausība ir svarīga. Laika gaitā arī dažas no metodēm, kā mācīt suņus, kļuvušas mazāk aktuālas un teju vai izzudušas no suņu apmācību prakses.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katrs suņa saimnieks noteikti vislabāk zina, kāds ir viņa mīluļa raksturs un kā suns apgūst jaunas prasmes, taču arī plašākā sabiedrībā ir zināmas metodes, kādas, ja arī agrāk izmantoja, tagad apmācībā pielietotas netiek.

Līdzīgi kā cirks arvien vairāk sāk izvairīties no dzīvnieku priekšnesumu iekļaušanas izrādēs, tā arī suņu apmācība kļūst suņiem draudzīgāka, nevardarbīga un pozitīvāka. Tiesa, tas arī prasa saimnieka pacietību un mērķtiecību, jo ne visi suņi komandas apgūst ar pirmo reizi, bet ne visi saimnieki ir gatavi mīlulim veltīt ilgāku laiku.

Nav noslēpums, ka apmācības un treniņu metodes agrākos laikos bija skarbākas, un cilvēki, kas pirms vairākiem desmitiem gadu apmācīja suņus, var neatzīt mūsdienās pieņemtās prakses. Tāpēc "Pets4homes" piedāvā piecas metodes un līdzekļus, kādi agrākos laikos tika pielietoti suņu apmācībā un kurus mūsdienās saimnieki un dzīvnieku treneri cenšas vairs neizmantot.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form