Ieteikumi, kā parūpēties par suņu labsajūtu un drošību Jaungada naktī
Foto: Shutterstock

Gadu mijas salūts un citi uguņošanas radītie trokšņi ir šo svētku sastāvdaļa, taču svētku laikā nevajadzētu aizmirst par savu četrkājaino draugu drošību. Ja cilvēkiem uguņošana rada prieku, tad dzīvniekiem tā mēdz sagādāt lielu izbīli, stresu un bailes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunais gads ir īpaši nelabvēlīgs laiks, jo trokšņi ir ļoti spēcīgi un vienlaikus nāk no vairākām pusēm, dzīvnieks ir panikā un var zaudēt orientēšanās spējas. Dzīvnieku baiļu un stresa pakāpes ir atšķirīgas, tāpēc saimniekiem ir jāizvēlas savam mīlulim vispiemērotākais drošības nodrošināšanas risinājums. Dzīvnieki salūta trokšņa izbiedēti, panikā var bēgt, noskrienot lielus attālumus, un nereti vairs nespēj atrast atpakaļceļu uz mājām. Ja saimnieks zina, ka viņa suns baidās no salūta, drošības pasākumi jāievēro jau laikus.

Svarīgi ir savlaicīgi rūpēties par sava mīļdzīvnieka drošību, nodrošinot pasākumus, kas pasargā dzīvnieku. Lūk, ko iesaka Pārtikas un veterinārais dienests!

  • Neturiet dzīvniekus ārpus telpām uguņošanas un salūta laikā. Ja ikdienā suns uzturas ārā, tad svētku naktī pieļaujiet izņēmumu un ievediet dzīvniekus telpās,
  • Suni nedrīkst atstāt arī pie ķēdes – tas dzīvniekam ir dubults stress, bailes no trokšņa ir milzīgas, bez iespējas aizbēgt un paslēpties. Nereti panikas lēkmē suns pat var norauties un aizbēg ar visu ķēdi, kas savukārt var radīt papildu apdraudējumu dzīvnieka veselībai un dzīvībai. Tāpat suns, kas ir atstāts pie ķēdes, aiz bailēm un vēlmes tikt prom var ar ķēdes palīdzību radīt sev dziļas un grūti kopjamas brūces ap kaklu,
  • Neņemiet dzīvniekus līdz uz publiskajiem pasākumiem un salūtu, suns var kļūt nekontrolējams un apdraudēt gan savu saimnieku, gan apkārtējos,
  • Pārliecinieties, vai suns ir apzīmēts un reģistrēts Lauksaimniecības datu centra (LDC) mājas (istabas) dzīvnieku reģistrā,
  • Uzrakstiet uz dzīvnieka kakla siksniņas savu telefona numuru vai pievieno pie tās piekariņu ar kontaktinformāciju, kas gadījumā, ja dzīvnieks tomēr no izbīļa aizklīst, palīdzēs dzīvnieku atvest atpakaļ pie saimnieka.

Taču, ja dzīvnieks svētku laikā tomēr ir pazudis, nekavējoties pārmeklējiet tuvāko rajonu, sazinieties ar tuvākajām patversmēm un informējiet par pazudušo dzīvnieku, publicējiet informāciju sociālajos tīklos. Tāpat var izveidot arī sludinājumus ar sava mīluļa fotogrāfiju un informāciju par viņu un izvietot savas dzīvesvietas tuvākā un tālākā apkārtnē.

Vēl citus ieteikumus, kā palīdzēt sunim pārvarēt dažādas stresa situācijas, atradīsiet šeit.

Tags

Dzīvnieki Jaunais gads Pārtikas un veterinārais dienests Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form