Kaķis spēlējas. Foto: Marjorie Manicke

ASV izdarītie pētījumi pierādīja, ka, ja kaķis ir vesels, arī laulāto attiecības ir labas. Ģimenēs, kurās tiek turēti mājdzīvnieki, daudz vieglāk tiek pārdzīvotas krīzes savstarpējās attiecībās, un tajās daudz vairāk kontaktējas savā starpā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

  • Kaķiem nepatīk uzturēties ģimenēs, kurās notiek nepārtraukti strīdi un attiecību skaidrošana.
  • Kaķiem labāk patīk sievietes, nekā vīrieši. Tas galvenokārt izskaidrojams ar sievietes balss tonalitāti – tā ir augstāka nekā vīriešiem.
  • Ir zinātniski pierādīts, ka, glaudot kaķi, iespējams pazemināt augstu asinsspiedienu.
  • Dažiem bērniem ar noslēgtu raksturu vieglāk nodibināt attiecības ar kaķi, nevis suni.
  • Speciāls pētījums, kas veikts ASV, pierādīja, ka 49% ārsti iesaka saviem pacientiem iegādāties kādu mājas mīluli. Visbiežāk tiek ieteikti kaķi. Ārsti uzskata, ka mūsu "mazie brāļi" kļūst par īstiem palīgiem dažādu slimību ārstēšanā. Sevišķi tiek runāts par slimībām, kuras izraisa stress vai pārlieka pārpūle.
  • Mediķi ir pierādījuši, ka kaķi spēj pasargāt cilvēku pat no infarkta. Ja paglaudīsiet kaķi, samazināsies arteriālais spiediens.

Ir daudzi cilvēki, kas ne tikai ir iemīlējuši šos mājas mīluļus – kaķus, bet pat saistījuši daudzus savas dzīves gadus ar tiem. Pēc Aleksandra Dimā grāmatas "Trīs musketieri" mums zināma persona kardināls Rišeljē turēja savā galmā 12 kaķus, kuri dzīvoja viņa istabās. Pret saviem kaķiem viņš izturējās daudz laipnāk un iecietīgāk, nekā pret saviem līdzcilvēkiem. Ernests Hemingvejs turēja savā mājā 150 kaķus! Bet pasaules šaha čempionam Alehinam piederēja dzīvs talismans – Siāmas kaķis Čess (Šahs). Alehina un Laskera šaha mača laikā Čess atradās Alehina sievas klēpī, kas sēdēja skatītāju zālē. Mača laikā Alehins vairākas reizes nokāpa no skatuves zālē un devās paglaudīt savu kaķi.

Daži kaķu īpašnieki saviem mīluļiem atstāj mantojumā lielas bagātības. Slavenais Krievijas kaķu dresētājs Kuklačovs savā grāmatā "Mani mīļie kaķi" apraksta gadījumu: "Šveicē dzīvo kaķi, kuriem ir pašiem savi naudas konti bankās. Bagātā kaķu saimniece noguldījusi uz savu kaķu vārda daļu no savas bagātības. Un nesen kaķiem nācās ķerties pie "saviem" iekrājumiem – Karaliskā Putnu aizsardzības biedrība sodīja kaķus par "sistemātisku putnu nogalināšanu" ar soda naudu, kas tika noteikta divi sterliņu mārciņu apmērā. Čeku parakstīja kaķu kalpone, jo banka kategoriski atteicās pieņemt čeku ar savu "noguldītāju" ķepu nospiedumiem."

Cilvēki, kuri apgalvo, ka cieš no alerģijas, ko izraisa kaķi, patiesībā jutīgi reaģē uz kaķu siekalām un ādas mikrodaļiņām. Ja kaķi, kas dzīvo līdzās šādam alerģiskam cilvēkam, regulāri mazgās, tad alerģiskās reakcijas nebūs tik izteiktas.

Mūsdienīgie pētījumi apliecinājuši, ka par alerģijas izraisītāju var kļūt arī kaķu smaka. Visiem kaķiem purna sānu daļās un pie astes pamatnes atrodas speciāli dziedzeri, kas izdala aromātu. Runča izdalītais aromāts ir spēcīgāks, nekā kaķenes. Ja cilvēks pastiprināti reaģē uz runča izdalītajām smakām, tad tam vajadzētu nomainīt runci pret kaķeni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ir cilvēki, kas baidās no kaķiem aplipināties ar toksoplazmozi. Šī slimība, protams, var izraisīt vājumu pieaugušam cilvēkam, taču visspēcīgākās sekas tā var izraisīt vēl nedzimušam bērnam mātes miesās. Toksoplazmoze ir izplatīta slimība, par kuras avotu nereti kļūst kaķu izkārnījumi, bet par cēloni – kaķu barošana ar jēlu vai ne sevišķi svaigu liellopu gaļu. Cilvēkiem ar zemu imunitātes slieksni un sievietēm – grūtniecēm nevajadzētu nonākt kontaktā ar kaķu tualetēm un izvairīties no to tīrīšanas. Taču ar pašiem kaķiem kontaktēties var bez bažām.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form