Konservi kaķiem. Foto: Matty and Sharon

Cilvēki un viņu tuvākie draugi suņi ir pieraduši ieturēt maltītes aptuveni vienā un tai pašā laikā, lai, attiecīgajam laikam pienākot, izdalītos kuņģa sula un rastos ēstgriba. Suņa neapēstās barības atliekas izmet. Kaķus baro citādi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ēdienreizes vēlams noteikt ar noteiktiem intervāliem, taču, ja kaķis nav visu apēdis, trauku ar barību atstāj līdz nākamajai ēdienreizei, jo kaķim patīk paēst, tad pagulēt, paspēlēties un atkal ieēst.

Daudzi pieredzējuši kaķu speciālisti uzskata, ka kaķus vislabāk barot divas reizes dienā – plkst. 8.00 no rīta un ap plkst. 18.00 vakarā, jo tas ir laiks, kad kaķis ir visaktīvākais, un tam ir vislielākā nepieciešamība pēc barības. Kaķa barošana ir cieši saistīta ar vecumu. Jo kaķis jaunāks, jo barošanas reizes ir biežākas.

Konservi kaķiem. Foto: Matty and Sharon

Ja saimnieks izmanto gatavās barības, tad dienas devu noteikt nav nekādas grūtības. Uz katras barības pakas ir redzams, cik barības nepieciešams attiecīgā svara dzīvniekam. Ja jūs izmantojat konservus, tad parasti normāla lieluma kaķim pietiek ar 150 līdz 250 g konservu dienā.

Būs grūtāk, ja nolemsiet kaķi barot ar paša gatavotu barību. Vispirms būs jāpavēro, vai kaķis dienas devu apēd, pie tam tik rūpīgi, ka trauks ir tīrs kā izmazgāts. Tas nozīmē, ka kaķim barības var būt par maz. Ja turpretim kaķis barību atstāj un pat vēl izsvaida, tad esat pārcenties un deva jāsamazina.

Daži kaķu audzētāji uzskata, ka kaķi jābaro tāpat kā suņi, proti, pēc 10 minūtēm no barības pasniegšanas trauks jāaizvāc un atlikums jāpiedāvā nākamajā barošanas reizē. Bieži šāds barošanas veids noved pie sekojošā: kaķis, zinot, ka trauku viņam atņems, īsā laikā sarijas un pēc tam barību atvemj.

Raksta tapšanā izmantota Vijas Klučnieces grāmata “Kaķi”.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form