Deviņas savdabīga izskata kaķu šķirnes
Foto: Shutterstock

Pīterboldu, tāpat kā citus bezspalvainos kaķus, parasti vai nu dievina, vai arī tas ne mazākajā mērā nešķiet tīkams. Negatīvs viedoklis gan parasti ir tiem, kuri šos kaķus ir redzējuši vien bildēs, jo pīterbolds ievērojami atšķiras no parasta mājas kaķa. Viss svešais sākotnēji šķiet biedējošs. Taču, iepazīstot šo ārkārtīgi mīļo, labestīgo un draudzīgo kaķi tuvāk, jebkura viedoklis parasti krasi mainās. Pīterboldā gluži vienkārši nav iespējams neiemīlēties.

Pīterbolds ir graciozs un slaids kaķis. Tam ir garš, kalsns ķermenis ar garām kājām. Ķepas ir vidēja lieluma, ovālas, ar gariem, spēcīgiem pirkstiņiem. Dzīvnieka pakaļkājas ir nedaudz garākas par priekškājām.

Šī kaķa aste ir gara, ļoti slaida un kustīga. Galva ir ķīļveida, izstiepta, ar plakanu pieri un augstiem vaigu kauliem. Ausis ir ļoti lielas, ar spiciem galiņiem. Acis ir vidēja lieluma un teju ideālas mandeļu formas.

Par kailo ādu pīterboldam jāpateicas noteiktam gēnam. Šis kaķis var būt pilnīgi kails, viegli pūkains, kā arī tā ķermeni var klāt ass, sukai līdzīgs apmatojums.

Pīterbolda raksturīgākā iezīme, protams, ir apmatojuma trūkums, tomēr šis valdzinošais dzīvnieks ir arī burvīga personība. Šis kaķis ir dzīvīgs, izteikti sirsnīgs, ļoti gudrs, ziņkārīgs, rotaļīgs un aktīvs. Pīterboldam ļoti patīk saskarsme ar cilvēkiem un vairāk par visu tas dievina ilgas rotaļas ar saimnieku, lai pēc tam ieritinātos viņam klēpī vai apgultos uz kakla un iegrimtu dziļā miegā.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form