Selkirkas reksu bieži mēdz dēvēt par "kaķi aitas kažokā", un ir pavisam skaidrs, kāpēc. Tam ir raksturīgs brīnišķīgs, cirtains kažoks, turklāt piemīt pacietības pilna un mīloša daba, par ko jāpateicas britu un Amerikas īsspalvainajiem kaķiem, kas kopā ar persiešiem un eksotiem piedalījušies šķirnes veidošanā tās pirmsākumos. Šo kaķi mēdz dēvēt ne tikai par aitiņu, bet arī par pūdelīti un lāčuku, taču, lai kā tos sauktu, Selkirkas rekss nevienu nespēj atstāt vienaldzīgu.

Šī mazā sprogainā "aitiņa" nevienu nespēj atstāt vienaldzīgu. Pēc galvas formas un ķermeņa uzbūves viņš līdzinās britu īsspalvainajam kaķim – drukns vidēja lieluma kaķis, spēcīgiem kauliem, paresnām kājām, apaļām pēdām un platām krūtīm. Kaķene ir mazākas augumā, bet ne smalka.

Selkirkas reksi mēdz būt gan garspalvaini, gan īsspalvaini. Garspalvainajam kaķim kažoks ir biezs, mīksts un pūkains, matiņi savijas atsevišķās sprogās. Īsspalvainajam kaķim ir vidēji garš, biezs, mīksts un viļņots kažoks.

Abu veidu selkirkiem kažociņš pēc taustes ir mīksts, plīšveidīgs un zīdains, tādēļ kaķi ir ļoti patīkami glaudīt, īpaši pēc nogurdinošas darba dienas. Šiem reksiem ir atļautas visas krāsas – galvenais, lai acu krāsa harmonētu ar apmatojumu.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form