Desmit labākie medību suņi pasaulē
Foto: Shutterstock

Šis suns, iespējams, nebūs plaši zināms, kaut arī viņa darbaspējas ir ļoti lielas. Česapīka līča retrīvers ir suns, kas ir viens no uzticamākajiem četrkājainajiem medību kompanjoniem. Viņiem nesagādā grūtības pat, piemēram, no ūdens iznest medījumu. Turklāt arī ūdens temperatūra suņus nebaida, jo viņu ūdensnecaurlaidīgais kažoks pasargā suņus no aukstā ūdens.

Česapīkas līča retrīveri ir paklausīgi, viegli apmācāmi, kā arī mundri. Tiesa, ja suns tiek apmācīts par vēlu, retrīvers var sākt izrādīt nepatiku un pa savā veidā sadumpoties pret saimnieku, nevēlēdamies pakļauties saimnieka iegribām. Taču ar pareizu audzināšanu un pietiekamām fiziskajām aktivitātēm, kas, kā jau medību sunim, retrīveram ir nepieciešamas, šīs šķirnes mīluļi būs uzticami ģimenes locekļi, kas nekautrēsies aizstāvēt sevi un savu saimnieku no jebkura svešinieka.

Agrāk audzēti medībām, tagad suņi pārsvarā tiek izstādīti dažādās izstādēs un piedalās veiklības sacensībās, kas ir viena no suņu stiprajām pusēm.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form